Ballina Etiketimet Virus

Etiketim: virus

FOKUS – Kroacia vendos masa kufizuese shtesë për frenimin e COVID-19

ZAGREB, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Kroacia filloi sot vendosjen e masave kufizuese shtesë për të frenuar një shpërthim të ri të Covid-19. Vendi, i cili...

COVID-19 – Koreja e Jugut shtrëngon sërish kufizimet

SEUL, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Koreja e Jugut shtrëngoi sot kufizimet nga frika e ringjalljes së koronavirusit të ri në Seul dhe rrethinat e...

COVID-19 – Parisi dhe Marseja shpallen zona me rrezik të lartë...

PARIS, 14 gusht /ATSH-ANSA/ - Autoritetet franceze klasifikuan dhe shpallën si zona me rrezik të lartë infektimi nga koronavirusi rajonet e Parisit dhe Marsejës,...

GJENEVË – OBSH: Jo nacionalizmit vaksinor

GJENEVË, 14 gusht /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka bërë thirrje për një bashkëpunim më të madh global në kuadër të kërkimit...

PEKIN – Kina gjen gjurmë të koronavirusit në krahët e pulave...

PEKIN, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Autoritetet në jug të Kinës thanë sot se kishin gjetur gjurmë të koronavirusit në krahët e ngrirë të pulave...

FOKUS – Rruga e gjatë e kompanive gjermane deri në rikuperimin...

BERLIN, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Kompanitë gjermane duhet të presin mesatarisht 11 muaj të tjerë përpara se gjendja e biznesit të tyre të kthehet...

ZELANDË E RE – Hetime për produktet frigoriferike, pas rritjes misterioze...

UELLINGTON, 13 gusht /ATSH-ANSA/ - Autoritetet neozelandeze po hetojnë mbi mundësinë që rritja e rastet me Covid-19 në më shumë se tre muaj, ta...

FOKUS – Lideri botëror i turizmit humbet 1,4 miliardë euro për...

HANOVER, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Ndalja e turizmit global në fillim të këtij viti shkaktoi kaos në kompaninë më të madhe turistike në botë...

COVID-19 – Rusia njofton regjistrimin e vaksinës

MOSKË, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti rus, Vladimir Putin njoftoi sot se Ministria ruse e Shëndetësisë ka regjistruar vaksinën e parë të koronavirusit në...

COVID-19 – Numri i të infektuarve kalon shifrën 20 milionë

ANKARA, 10 gusht /ATSH-AA/ - Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 20 milionë. Sipas faqes së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA