Ballina Etiketimet Veri

Etiketim: veri

FRANCË – ”Aurora” lë 250 000 familje pa energji elektrike

PARIS, 21 tetor /ATSH-ANSA/ - Mbi 250 000 shtëpi janë ende pa energjia elektrike, ndërkohë që edhe trafiku i trenave është ndërprerë në disa...

Ursula von der Leyen: Dialogu, rruga e vetme për zgjidhjen e...

PRISHTINË, 29 shtator/ATSH/- Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shprehur e shqetësuar me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës, pas...

Ministri austriak: Policia e Kosovës po vepron në mënyrë të duhur...

PRISHTINË, 28 shtator/ATSH/-Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se situata në veri është e qetë, e kontrolluar dhe se me ndihmën...

Serbët në veri sërish kundër vendimeve të Qeverisë, shkollat nuk vijojnë...

PRISHTINË, 27 shtator/ATSH/- Edhe pse Qeveria e Kosovës mori vendim që mësimi të fillojë më 27 shtator në të gjithë territorin e Republikës së...

Djegia e Qendrës së Regjistrimit në Zubin Potok, reagon ministri Sveçla

PRISHTINË, 25 shtator/ATSH/- KosovaPress raportoi se Qendra e Regjistrimit në Zubin Potok është djegur nga serbët të cilët nuk po e pranojnë reciprocitetin për...

Situata në veri të Kosovës e pasqyruar përmes fotografive

PRISHTINË, 23 shtator/ATSH/- Sot është dita e katërt kur forcat e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në Jarinjë dhe...

“Këtë imazh kemi për Shqipërinë”, çifti gjerman Wagner rrëfen pushimet me...

  TIRANË, 4 shtator /ATSH – I. Vata/ Panorama e mrekullueshme e veriut të vendit ka mrekulluar çiftin e turistëve gjermanë Thomas dhe Manuela Wagner,...

Zbulohet ishulli më verior në botë

KOPENHAGË, 29 gusht /ATSH-DPA/ - Për një kohë të gjatë, ishulli Oodaaq, në majën më veriore të Groenlandës, konsiderohej pjesa tokësore më e afërt...

Zjarret, Peleshi: Punë e pandërprerë, situatë problematike në disa vatra në...

TIRANË, 15 gusht/ATSH/ Pavarësisht punës së pandërprerë të forcave operacionale në terren, situata e zjarreve është problematike në disa vatra në veri të vendit. Ministri...

ROMË – Moti i keq izolon banorët në Italinë veriore

ROMË, 27 korrik /ATSH-DPA-ANSA/ - Stuhitë kanë lënë të izoluar rreth 50 persona në një qytet në Italinë veriore. “Në Brienno, në bregun perëndimor të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA