Ballina Etiketimet Vepra

Etiketim: vepra

Edhe tetë vepra të tjera të Pikasos për të pasionuarit pas...

PARIS, 20 shtator /ATSH-ANSA/ - Tetë vepra të tjera të Pablo Picasso-s kanë mbërritur në muzeun që mban emrin e tij, në zemër të...

Boom blerjesh veprash arti në internet

PARIS, 29 prill /ATSH-AFP/ - Blerjet në internet të veprave të artit kanë marrë hov me një ritëm marramendës në vitin 2020 por rritja...

Kthehen në Luvër dy objekte të grabitura 38 vite më parë

PARIS, 5 mars /ATSH-DPA/ - Dy objekte të mesit të shekullit XVI, të vjedhura më shumë se 35 vjet më parë janë kthyer në...

Akademia e Shkencave, tri vepra madhore albanologjike

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Akademia e Shkencave e Shqipërisë po vijon punën për hartimin e tri veprave madhore albanologjike: "Enciklopedia shqiptare", "Fjalori i madh i...

Përmbledhja e dramave të Shakespeare shënon rekord shitjeje

NJU JORK, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Një kopje e përmbledhjes së dramave debutuese të dramaturgut anglez, William Shakespeare, u shit sot për 9,97 milionë...

ITALI – Conte: Të mënjanojmë burokracinë për veprat e shpejta strategjike

ROMË, 7 korrik /ATSH-ANSA/ - Ta mënjanojmë burokracinë për ta bërë vendin të ecë sa më shpejt, deklaroi kryeministri Giuseppe Conte në një konferencë...

FRANCË – Në ankand veprat e artit të arkitektit Ieoh Ming...

PARIS, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Shtëpia e ankandeve “Christie's” do të organizojë gjatë muajve të ardhshëm në Nju Jork, Los Anxheles, Hong Kong dhe...

BERLIN – Gjermania i dorëzon Izraelit arkivën e Max Brodit

BERLIN, 21 maj /ATSH-AFP/ - Policia gjermane pritet t’i dorëzojë sot Izraelit mijëra dokumente që i përkisnin Max Brodit, njerit të besuar dhe ekzekutuesit...

SOFT NEWS – Del në ankand koleksionit i artit i këngëtarit...

NJU JORK, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Koleksioni i artit i këngëtarit anglez, George Michael i cili vdiq në vitin 2016, do të dalë në...

BERLIN – Gjermania kërkon ende pronarët e 2 500 veprave të...

BERLIN, 11 janar /ATSH-DPA/ - Autoritetet gjermane janë ende duke kërkuar pronarët e ligjshëm të 2 500 veprave të artit që besohet të jenë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA