Ballina Etiketimet Vend

Etiketim: vend

FOTO-VIDEO-Moti i keq përfshin vendin/ Reshjet e shiut boshatisin plazhet

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Që prej orëve të para të mëngjesit të ditës së mërkurë kanë nisur reshjet e shiut në vendit tonë, të cilat...

OSLO – Norvegjia hap kufijtë më të gjitha vendet nordike

OSLO, 12 qershor /ATSH-AFP/ - Norvegjia do të hapë të hënën kufijtë për të gjitha vendet nordike duke vendosur kushte që përjashtojnë pothuajse të...

ITALI – Rrënojat arkeologjike tashmë vetëm…  virtualisht!

ROMË, 16 mars /ATSH-AFP/- Të mbyllura për publikun për shkak të koronavirusit, vendet më të famshme arkeologjike italiane, veçanërisht Pompei dhe Herkulaneum, kanë vendosur...

Dixhitalizimi i shërbimeve në Shëndetësi, nis trajnimi i farmacistëve

TIRANË, 7 janar/ATSH/ Digjitalizimi i Shëndetësisë lehtëson procedurat për kompletimin e dosjes elektronike shëndetësore të çdo pacienti që përfiton barnat e rimbursueshme. Fondi i Sigurimit të...

SOFT NEWS – Vizitoni Japoninë, 50 000 bileta… falas!

TOKIO, 27 dhjetor /ATSH-AA/ - Kompania ajrore ‘’Japan Airlines’’ do të dhurojë 50 000 bileta kthyese për turistët e huaj që do të vizitojnë...

BH – 9 000 migrantë kanë hyrë ilegalisht në vend

SARAJEVË, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - Që nga fillimi i vitit, sipas të dhënave, kanë hyrë në mënyrë të paligjshme në Bosnjë rreth 9 000...

SOFT NEWS – E njihni vendin me më shumë shkencëtare dhe...

VILNIUS, 19 maj /ATSH-DPA/ - Lituania është vendi i BE-së me përqindjen më të lartë të grave midis shkencëtarëve dhe inxhinierëve, sipas të dhënave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA