Ballina Etiketimet Vdekje

Etiketim: vdekje

Ndotja e mjedisit shkaku i 13% të vdekjeve në Europë

BRUKSEL, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Trajtimi i ndotjes së mjedisit është çelësi për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies në Europë, veçanërisht për grupet e...

SHBA – Vdes Robert, vëllai i presidentit Trump

UASHINGTON, 16 gusht /ATSH-ANSA/ - Robert Trump, vëllai i vogël i presidentit amerikan, Donald Trump, vdiq, njoftoi ky i fundit. Robert Trump vdiq pasi u...

AUSTRALI – Rritet numri i viktimave nga COVID-19

MELBURN, 12 gusht /ATSH-DPA/ - Numri i të përditshëm i vdekjeve të lidhura me Covid-19 në Australi shënoi një rekord të ri, me 21...

Ndarja nga jeta e skulptorit Bajo/ Rama: Humbje e madhe për...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Me fjalë të ndjera, Kryeministri Rama ka ngushëlluar familjen e skulptorit të njohur, Arben Bajo për ndarjen nga jeta për shkak...

FOKUS – Amerika Latine rajoni me vdekshmërinë më të lartë në...

MONTEVIDEO, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Amerika Latine dhe Karaibet janë bërë rajoni i globit me vdekshmërinë më të lartë nga epidemia e COVID-19, duke...

MEDIA – Vdes mjeshtri i gazetarisë televizive italiane, Sergio Zavoli

ROMË, 5 gusht /ATSH-ANSA/ - Sergio Zavoli, mjeshtri i gazetarisë televizive italiane, vdiq mbrëmë në Romë, në moshën 96-vjeçare. ''Babai'' i programeve historike si ''La...

Ministria e Shëndetësisë: Mjeku Anibal Byberi ndërroi jetë nga COVID-19, humbje...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale me hidhërim të thellë konfirmon humbjen e jetës së mjekut Anibal Byberi në spitalin...

JAPONI – Vdes stilisti i njohur Yamamoto

TOKIO, 27 korrik /ATSH-ANSA/ - Dizajnuesi i famshëm japonez i modës, Kansai Yamamoto, një nga pionierët e modës së ashtuquajtur Sol Levante dhe artisti...

ITALI – Vdes Ennio Morricone legjenda muzikore e filmave

ROMË, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Legjenda italiane e muzikës së filmave, njëkohësisht kompozitori i famshëm, Ennio Morricone vdiq dje në mbrëmje, në një klinikë...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Ndërron jetë pacienti 69-vjeçar në Spitalin Infektiv

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Një pacient 69-vjeçar nga Shkodra ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID-19, i shtruar prej 10...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA