Ballina Etiketimet VAN

Etiketim: VAN

TURQI – 33 viktima nga një ortek

VAN, 5 shkurt /ATSH-AA/ - Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se numri i të vdekurve nga orteku në qytetin Van...

AUSTRI – Krijohet qeveria e përkohshme

VJENË, 3 qershor /ATSH-DPA/ - Austria formoi një qeveri të përkohshme me zyrtarë publikë të nivelit të lartë. Qeveria e ekspertëve u formua pasi koalicioni...

VJENË – Van der Bellen kërkon ndjesë për imazhin e Austrisë

VJENË, 23 maj /ATSH- DPA/ - Kërkoj falje për imazhin që dhamë, ne nuk jemi kështu, Austria nuk është kështu, u shpreh presidenti i...

AUSTRI – Van der Bellen anulon vizitën në Kroaci pas krizës...

VJENË/SHIBENIK, 20 maj /ATSH-APA/ - Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen ka anuluar udhëtimin e tij në Kroaci pas krizës politike të shkaktuar nga...

AUSTRI – Van Der Bellen: Brexit-i më i mirë është jo...

VJENË, 12 prill /ATSH-APA/ - Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen përshëndeti zgjatjen e shtyrjes së Brexit-it pas samitit të posaçëm të BE-së. "Brexit-i më...

VJENË – Van der Bellen: Shpresoj që Britania të qëndrojë në...

VJENË, 17 janar /ATSH-APA/ - Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen deklaroi se shpresonte që Britania të mbetej në Bashkimin Europian, pasi marrëveshja e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA