Ballina Etiketimet Ushtare

Etiketim: ushtare

Ushtarët zviceranë po përballojnë Covid-19 duke shërbyer në… shtëpi!

GJENEVË, 17 janar /ATSH-AFP/ - Për të zvogëluar rrezikun e përhapjes së Covid-19 në kazermat e saj, ushtria zvicerane ka vendosur që disa mijëra...

116 vajza dhe djem u betuan në Bunavi si ushtarët më...

TIRANË, 20 korrik/ATSH- A. Fortuzi/ 116 vajza dhe djem u betuan në Bunavi si ushtarët më të rinj të Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Ministrja...

SHBA – Trump paralajmëron Iranin kundër çdo sulmi ndaj ushtarëve amerikanë

UASHINGTON, 2 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti i SHBA-së, Donald Trump paralajmëroi Iranin kundër çdo sulmi ndaj ushtarëve amerikanë në Irak. "Ne nuk duam armiqësi,...

SHBA – Pompeo: Rusia fajtore për vdekjen e trupave turke në...

UASHINGTON, 17 mars /ATSH-AFP/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës akuzuan sot për herë të parë Rusinë se ishte përgjegjëse për vdekjen e dhjetëra...

TURQI – Katër ushtarë turq humbin jetën nga sulmi i forcave...

ANKARA 3 shkurt /ATSH-AA/ - Të paktën katër ushtarë turq humbën jetën dhe nëntë të tjerë u plagosën si pasojë e granatimeve intensive nga...

FRANCË – Dërgohen më shumë ushtarë në luftën kundër terrorizmit në...

PARIS, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Qeveria franceze planifikon të sigurojë fuqi më të madhe njerëzish nga sa kishte njoftuar më parë, për të forcuar...

PRAGË – Republika Çeke parashikon dërgimin e 60 ushtarëve në Sahel

PRAGË, 30 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria çeke parashikoi dërgimin e 60 ushtarëve në Mali, në Nigeri dhe në Çad, me kusht që Parlamenti të...

SHBA – Pentagoni: 34 ushtarë pësuan dëmtime traumatike në tru pas...

UASHINGTON, 24 janar /ATSH-DPA/ - SHBA konfirmoi se 34 ushtarë janë diagnostikuar me dëmtime traumatike në tru pas sulmit iranian në bazën ushtarake në...

ITALI – Di Maio: Ushtarët italianë të lënduar në Irak do...

ROMË, 13 nëntor /ATSH-ANSA/ Ministri i Jashtëm Luigi Di Maio, deklaroi për komisionerët parlamentarë, se pesë ushtarët italianë të lënduar në një bombardim nga...

ANKARA – Turqia liron 18 ushtarë të regjimit sirian

STAMBOLL, 31 tetor /ATSH-AFP/ - Turqia liroi sot 18 ushtarë të regjimit sirian, të cilët ishin kapur në veri-lindje të Sirisë, theksoi Ministria turke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA