Ballina Etiketimet Usa

Etiketim: usa

RUSI – Riabkov: Ultimatumet amerikane për armët strategjike të papranueshme

MOSKË, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Deklarata e përfaqësuesit special të presidencës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kontrollin dhe Armatimet, mareshalit Billingslea, sipas...

SHBA – Pentagoni do të ulë numrin e trupave në Irak

UASHINGTON, 9 shtator /ATSH-ANSA/- Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe presidenti i saj Donald Trump, do të ulin numrin e trupave në Irak, raportuan...

AUSTRI – SHBA dhe Rusia bisedime për kontrollin e armëve bërthamore

VJENË, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Një raund i tretë i bisedimeve për kontrollin e armëve bërthamore midis SHBA dhe Rusisë filloi sot në Vjenë,...

SHBA – Mijëra tonë mikroplastikë bien në formën e shiut

UASHINGTON, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 1 000 tonë mikroplastikë në vit, ekuivalente me 123 milionë shishe, bien në formën e shiut...

SHBA – COVID-19 armiku i padukshëm është ende i panjohur

UASHINGTON, 18 prill /ATSH-MIA/ - Raportet e lajmeve për koronavirusin e ri në fillim të këtij viti tregojnë se bëhej fjalë për një sëmundje...

Cuomo: Ditë e trishtuar për New Yorkun, 630 viktima nga koronavirusi

NJU JORK, 4 prill /ATSH-AA/ - Ditë e trishtuar për New York me 630 persona të vdekur brenda një ditë për shkak të koronavirusit,...

SPORT – Edhe sportistët e SHBA-së dakord me anulimin e Olimpiadës...

UASHINGTON, 24 mars /ATSH-AA/- Edhe sportistët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas australianëve dhe kanadezëve, kërkuan që Lojërat e sivjetshme Olimpike Verore në...

BAGDAD – Iraku kërkon formimin e një mekanizmi për tërheqjen e...

BAGDAD, 10 janar /ATSH-AA/- Iraku ka kërkuar nga administrata e Washington-it formimin e një mekanizmi për tërheqjen e ushtarëve amerikanë nga vendi. Sipas një deklarate...

SHBA – Uashingtoni sanksione të reja kundër Iranit

UASHINGTON, 1 nëntor /ATSH-AA/ - Qeveria amerikane njoftoi se janë vendosur sanksione të reja që kanë në objektiv tregtinë për disa materiale të rëndësishme...

ITALI – Di Maio: Të parandalojmë çdo hap që dëmton ekonomitë...

ROMË, 18 tetor /ATSH-ANSA/ - Jemi kundër një përshkallëzimi të tarifave dhe inkurajojmë zgjidhje me anë të negociatave për të parandaluar çdo hap që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA