Ballina Etiketimet UEFA

Etiketim: UEFA

Shqipëria e futbollit tërheq vëmendjen europiane

TIRANË, 12 janar /ATSH/ Shqipëria e futbollit ka qenë në qendër të vëmendjes së UEFA-s në javët e fundit. Sigurisht, vendimi i Komitetit Ekzekutiv të...

Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”/ Shqipëria në vazon 4 për shortin...

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ FIFA ka përcaktuar sot vazot e skuadrave të UEFA-s për shortin në Kupën e Botës 2022, në Katar. Pas fitoreve ndaj...

FUTBOLL – UEFA anulon Euro U19

PARIS, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Euro-2020 për 19-vjeçarët, parashikuar në Irlandën e Veriut dhe shtyrë disa herë, u anulua përfundimisht nga UEFA për shkak...

FUTBOLL- Nis faza e grupeve e Ligës së Kampionëve të UEFA-s

ZYRIH, 19 tetor /ATSH-AA/- Nesër do të fillojë raundi i parë i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve të UEFA. Ndeshjet e raundit të...

KE i UEFA-s: Datat e sezonit të ri, lejohen 5 zëvendësime...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s u mblodh sot në Budapest të Hungarisë për të diskutuar lidhur me kalendarët e kompeticioneve ndërkombëtare...

UEFA/ Superkupa e Europës do luhet me praninë e tifozëve

TIRANË, 21 gusht /ATSH/ UEFA në një video-konferencë ka vendosur që Superkupa e Europës të luhet me praninë e tifozëve, ndërsa vendimi pritet të...

Sezonet 2019/20 dhe 2020/21/ UEFA vendos për kompeticionet e ekipeve kombëtare...

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ Pas konsultimeve me 55 federatat anëtare të UEFA-s, Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s mori disa vendime në lidhje me kompeticionet e...

FUTBOLL – UEFA gjobit “Olympique de Marseille” me 3 milionë euro

ANKARA, 19 qershor /ATSH-AA/ - UEFA gjobiti klubin francez Olympique de Marseille me tre milionë euro dhe do t'i konfiskojë 15% të të ardhurave...

U-21/ UEFA përcakton kalendarin e ndeshjeve të Shqipërisë për 2020

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se UEFA ka përcaktuar tashmë kalendarin e ndeshjeve të kombëtares shqiptare U-21, pas situatës...

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, Duka: Rifillojmë pas një ndërprerjeje të...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s u mblodh sot përmes një videokonference dhe mori disa vendime në lidhje me rregulloret, formatin, kalendarin dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA