Ballina Etiketimet TVSH

Etiketim: TVSH

GJERMANI – Ifo: Ndërprerja e TVSH-së gjatë pandemisë e humbi qëllimin

MYNIH, 4 janar /ATSH-DPA/ - Ulja e normave të taksës së vlerës së shtuar (TVSH) pati një ndikim të kufizuar në rritjen e konsumit,...

Biznesi i vogël me xhiro deri në 10 milionë lekë përjashtohet...

TIRANË, 1 janar/ATSH/ Nga sot, kufiri minimal i regjistrimit për tatimin mbi vlerën e shtuar është qarkullimi prej 10 milionë lekësh në një vit...

Projektbuxheti 2021/ Të ardhurat nga TVSH rritje me 12%

TIRANË, 25 tetor/ATSH/ Të ardhurat nga “Tatimi mbi Vlerën e Shtuar gjatë vitit 2021 parashikohet të jenë 143.5 miliardë lekë, 15.4 miliardë lek ose...

9-mujori/ Rimbursimi i TVSH-së llogaritet gati 12 miliardë lekë

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Rimbursimi i TVSH-së për periudhën janar-shtator 2020 llogaritet 11.9 miliardë lekë. Referuar statistikave të publikuara nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë mbi...

Të ardhurat nga TVSH në import llogariten 71.5 miliardë lekë/ Ndikim...

  TIRANË, 17 tetor/ATSH/ Të ardhurat nga TVSH në import për periudhën janar-shtator të këtij viti rezultojnë 71.5 miliardë lekë, 7.9 miliardë lekë ose 10%...

TVSH 6% për shërbimin e punimeve të ndërtimit për investimet në...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Qeveria Shqiptare po vijon finalizimin e iniciativës për reformimin e sportit, me qëllim mbështetjen, nxitjen dhe zhvillimin e sportit. Ministrja e Financave...

Javën e ardhshme skema për rritjen masive të pagave të mjekëve...

TIRANË, 23 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qeveria bëri realitet zerimin e tatimfitimit dhe të TVSH-së për biznesin e vogël si...

Të ardhurat nga TVSH në masën 99.1% të planit të periudhës

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura në buxhet nga Tatimi mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) për periudhën janar-gusht të këtij viti janë realizuar...

Janar-korrik/ Rimbursimi i TVSH-së llogaritet 8.7 miliardë lekë

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ Rimbursimi i TVSH-së për periudhën janar-korrik 2020 llogaritet 8.7 miliardë lekë. Referuar statistikave të publikuara nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë mbi...

Mbështetja për sektorin e peshkimit/ TVSH 0 për 27 zëra doganorë,...

TIRANE, 5 gusht/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një takim me peshkatarë të Sarandës, deklaroi se "është fakt i pamohueshëm...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA