Ballina Etiketimet Turq

Etiketim: turq

TURQI – Katër ushtarë turq humbin jetën nga sulmi i forcave...

ANKARA 3 shkurt /ATSH-AA/ - Të paktën katër ushtarë turq humbën jetën dhe nëntë të tjerë u plagosën si pasojë e granatimeve intensive nga...

SHBA – Trump: Shumë qytetarë turq kanë humbur jetën për shkak...

UASHINGTON, 22 tetor /ATSH-AA/ - Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, në mbrojtje të vendimit të tij për tërheqjen e forcave amerikane nga Siria, ka...

Rinas, arrestohen dy shtetas turq, kërkonin të shkonin drejt Kanadasë me...

TIRANË, 9 korrik /ATSH/ - Dy shtetas turq të cilët kishin synim që të futeshin nga Shqipëria për t'u nisur drejt Kanadasë janë arrestuar...

SHBA – Pentagoni: Nuk do të stërvitim më pilotët turq për...

UASHINGTON, 7 qershor /ATSH-ANSA/- Pentagoni ka vendosur të bllokojë trajnimin e pilotëve të rinj turq, të cilët do të drejtonin aeroplanët luftarakë F-35, raportojnë...

SHBA – Uashingtoni heq nga lista e sanksioneve dy ministra turq

UASHINGTON, 2 nëntor /ATSH-DPA/ - Thesari i SHBA-së ka hequr dy ministra turq nga lista e sanksioneve, sipas një njoftimi në faqen e tij...

Delawie: Transparenca dhe sundimi i ligjit janë jetike

PRISHTINË, 30 Mars/ATSH/.- Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie reagoi sot lidhur me arrestimin e gjashtë shtetasve turq gjatë...

Kosovë- Familjarët e qytetarëve turq priten në zyrën e kryeministrit

PRISHTINË, 30 Mars/ATSH/.- "Me mbështetjen e kryeministrit Ramush Haradinaj dhe të institucioneve përgjegjëse do të bëjmë ç'është e mundur për hetimin dhe zbardhjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA