Ballina Etiketimet Turiste

Etiketim: turiste

FOTOGALERI/ Gjirokastra plot me vizitorë në fundjavë, Golemi: Projektet e reja,...

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Qyteti i gurtë i Gjirokastrës këtë fundjavë u kthye në një nga destinacionet e vizitorëve vendas. E renditur përherë e më shumë...

Çelet sezoni turistik, vjen çarteri i parë me 200 turistë nga...

-Vendet rusisht folëse turizëm gjithëvjetor në Shqipëri TIRANË, 25 prill /ATSH/ Mbërrin çarteri i parë nga Ukraina me gati 200 turistë në aeroportin e Rinasit. ALER...

8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë përmes 4 aeroporteve të...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Shqipëria me bukuritë e saj natyrore, historike dhe kulturore vitet e fundit ka qenë atraksioni turistik i preferuar i turistëve të...

Porte e aeroporte të reja, rritje marramendëse e numrit të turistëve/...

TIRANË, 16 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, me portet turistike dhe aeroportet e reja që do të ndërtohen, numri i turistëve...

ATHINË – Greqia do të lejojë hyrjen e turistëve të vaksinuar

ATHINË, 16 prill /ATSH-AFP/ - Greqia synon t'i japë fund karantinës për turistët e vaksinuar nga vende të caktuara duke filluar nga java e...

COVID-19 – Greqia planifikon heqjen e karantinës njëjavore për turistët nga...

ATHINË, 15 prill /ATSH-DPA/ - Greqia ka në plan të heqë kërkesën për karantinë njëjavore për turistët nga vendet e BE. ''Projektligji kërkon ende miratim...

“100 ditë, 100 arritje”/ Sot, 2190 struktura akomoduese për vizitorët më...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Shqipëria me bukuritë e saj natyrore, historike dhe kulturore mbetet një atraksion turistik i preferuar i turistëve të huaj dhe vendas....

Britanikët të mirëpritur në Qipro nëse janë të vaksinuar

NIKOZIA, 5 mars /ATSH-AFP/ - Duke filluar nga 1 maji, ishulli i Qipros do të jetë i gatshëm të mirëpresë turistët britanikë, për sa...

Mbi 62 mijë vizitorë shqiptarë dhe të huaj në monumentet e kulturës

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Muzetë, parqet arkeologjike dhe kalatë në vendin tonë u vizituan gjatë vitit 2020 nga turistë vendas dhe të huaj, edhe pse...

CNN: Shqipëria i mikpret turistët amerikanë

NJU JORK, 13 janar /ATSH/ - Dikur një nga dokumentet më të fuqishme të udhëtimit në botë, fuqia e pasaportës amerikane është ulur si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA