Ballina Etiketimet Turiste

Etiketim: turiste

Viti i turizmit patriotik dhe rajonal/ Klosi: Në 20 ditët e...

TIRANË,  22 shtator/ATSH/ “Ky vit nuk do të ishte viti i turistëve të shumtë të huaj, por do të ishte vit i turizmit patriotik,...

Kalaja e Beratit, atraksion i përhershëm turistik/ Kallfani për ATSH-në: Destinacioni...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ Kalaja e Beratit, një nga monumentet më të mëdha historike të Ballkanit, një fortesë e madhe që sundon mbi lumin Osum...

Saranda, destinacioni i preferuar turistik/ Gurma për ATSH-në: Mbi 200 mijë...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Qyteti bregdetar i Sarandës edhe këtë sezon veror ishte një ndër destinacionet kryesore të turizmit. I njohur për plazhet mahnitëse, ujin e...

FOTO- Gjirokastra e preferuara e turistëve në çdo stinë/ Golemi për...

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Gjirokastra çdo fundjavë po mbushet plot vizitorë vendas e turistë të huaj, ku qendra muzeale mbetet si përherë destinacioni fillestar, pasi...

FOTO/ Muzeu Historik dhe Etnografik i Krujës destinacioni i rreth 20...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Muzeu Historik dhe Etnografik i Krujës priti në muajt janar-shtator të këtij viti rreth 20 mijë vizitorë vendas e të huaj,...

Fundjava e parë e shtatorit, fluks në Morinë/ Kuçana për ATSH-në:...

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ Në Pikën e Kalimit Kufitar të Morinës edhe pse fundjava e parë e muajit shtator vijon të ketë fluks të shtetasve...

Thethi, i preferuari i rreth 5 mijë turistëve vetëm në gusht

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Rreth 5 mijë turistë shijuan gjatë muajit gusht natyrën e bukur, ajrin e freskët dhe ushqimet bio të zonës së Thethit,...

FOTO/ Valbona, destinacioni i 3500 turistëve vendas e të huaj vetëm...

TIRANË, 24 gusht/ATSH/  Parku Kombëtar i Valbonës i konsideruar një mrekulli më vete me peizazhe pyjore e ujore, male e lugina mbresëlënëse është një...

Rritet interesi për turizmin kulturor, vizitorë francezë e spanjollë në muzetë...

TIRANË, 23 gusht/ATSH/ Një grup vizitorësh francezë dhe spanjollë vizituan sot Muzeun Ikonografik Onufri dhe Muzeun Etnografik të Beratit. Muaji gusht shënon një rritje të...

JAPONI – Numri i turistëve ra me 99,9% në korrik

TOKIO, 22 gusht /ATSH-ANSA/ - Japonia mirëpriti vetëm 3 800 turistë të huaj në korrik, duke regjistruar një rënie prej 99,9% për muajin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA