Ballina Etiketimet Tsipras

Etiketim: Tsipras

COVID-19 – Tsipras: Sistemi shëndetësor pothuajse ka arritur kufijtë e tij

ATHINË, 23 nëntor /ATSH-ANA/ - Sistemi kombëtar shëndetësor pothuajse ka arritur kufijtë e tij dhe ne duhet ta mbështesim atë në mënyrë thelbësore, duhet...

GREQI – Cipras: SYRIZA shtylla kurrizore e frontit përparimtar

ATHINË, 24 dhjetor /ATSH-ANA/ - SYRIZA është parti e madhe, e hapur dhe e larmishme, me unitet politik dhe operacione demokratike dhe qëllimi ynë...

GREQI – Cipras: Zgjedhjet e përgjithshme votëbesim për masat e ndihmës

ATHINË, 6 qershor /ATSH-ANA/- Zgjedhjet e përgjithshme do të kenë natyrën e një votëbesimi për masat e ndihmës të mbështetura nga kjo qeveri, bëri...

BRUKSEL – Cipras konfirmon mbështetjen për Timmermans

BRUKSEL, 29 maj /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras tha se do të mbështesë për postin e presidentit të Komisionit Europian atë kandidat që...

GREQI – SYRIZA thirrje progresistëve kundër rritjes së ekstremit të djathtë...

ATHINË, 27 shkurt /ATSH-ANA/ - Partia SYRIZA do të ftojë të gjitha forcat progresive, grupet dhe individët për të formuar një front të gjerë,...

ATHINË – Cipras: Grekët dhe turqit mund të bashkëjetojnë pa frikë...

ATHINË, 8 shkurt /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras, në një intervistë për televizionin turk TGRT Haber, tha se vizita e tij në Turqi...

ANKARA – Erdogan: Besoj në zgjidhjen e të gjitha çështjeve me...

ANKARA, 6 shkurt /ATSH-AA/-  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan shprehu besimin se të gjitha çështjet midis vendit të tij dhe Greqisë mund të...

ATHINË – Zaev: Me ”Marrëveshjen e Prespës” fituan qytetarët e dy...

ATHINË, 28 janar /ATSH-ANA/ - Qytetarët e Greqisë dhe të Maqedonisë së Veriut janë dy fituesit nga nënshkrimi i ''Marrëveshjes së Prespës'', theksoi kryeministri...

Miratimi i Marrëveshjes së Prespës nga Greqia – Arritje historike, urime...

TIRANË, 25 janar/ATSH/- Kryeministri Edi Rama, uroi sot Kryeministrin e Greqisë, Aleksis Cipras dhe atë të Republikës së Maqedonisë për arritjen e marrëveshjes historike,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA