Ballina Etiketimet Tryeze

Etiketim: tryeze

Zgjedhjet e 25 prillit/ Me rëndësi transparenca në financimin e partive...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Transparenca dhe mbikëqyrja efektive e financave të partive dhe fushatave zgjedhore ishte në fokus të një tryeze të organizuar sot nga...

Tryeza e nivelit të lartë për Drejtësinë dhe Antikorrupsionin/ Gjonaj: Rezultate...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ "Reforma në drejtësi ka shënuar pikën e kthimit në drejtim të intensifikimit të përpjekjeve në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të...

MJEKESI – Shumë kripë në tryezë dobëson sistemin imunitar

BON, 26 mars /ATSH- ANSA/ - Shumë kripë në tryezë zvogëlon sistemin imunitar dhe, mundësinë e luftimit të infeksioneve bakteriale, sipas zbulimit të publikuar në...

Tryezë gjithëpërfshirëse për “Zgjedhoren”/ Formohet “Këshilli Politik”, reforma gati deri në...

TIRANË, 14 janar/ATSH-Maela Marini/ Bashkëkryetarët e komisionit të posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri (PS) dhe deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari u...

Reforma Zgjedhore/Rama: Përgëzoj rikthimin e arsyeshëm të opozitës në tryezën e...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama përgëzoi sot rikthimin e arsyeshëm në tryezën e dialogut të opozitës jashtëparlamentare për shkallën e parë të Reformës...

Financimi i partive politike në fushatat zgjedhore, tryezë teknike me ekspertë...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Anëtarë të Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore morën pjesë sot në tryezën teknike zhvilluar nga Prezenca e OSBE-së në Shqipëri,...

OSBE tryezë për përkrahjen e të drejtave të njeriut në Shqipëri

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Përkrahja e të drejtave të njeriut në Shqipëri dhe mbështetja për institucionet që trajtojnë shkeljen e tyre është në thelb...

Elbasan/ Zhvillim ndërmarrjeve të vogla për gratë në zonat ndërkufitare

TIRANË, 17 tetor/ATSH/- Projekti IPA CBC për "Zhvillimin e Ndërmarrjeve të vogla për Gratë në Zonat Ndërkufitare", mblodhi në një tryezë diskutimi përfaqësues të...

Lufta ndaj korrupsionit në administratën publike, tryezë diskutimi për sinjalizuesit

TIRANË, 26 shtator /ATSH/- Legjislacioni shqiptar u ka vënë në dispozicion punonjësve shtetëror një instrument të gjallë në luftën ndaj korrupsionit në administratën publike: sinjalizimin. Komiteti...

Gjirokastër, tryezë teknike për parandalimin e trafikimit të qenieve njerëzore

TIRANË, 29 gusht/ATSH/ Kontrabandimi i migrantëve dhe trafikimi i qenieve njerëzore në qarkun Gjirokastër ishte në qendër të tryezës teknike rajonale dhe strukturave lokale...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA