Ballina Etiketimet Treg

Etiketim: treg

Kursi i këmbimit/ Forcohet leku, monedhat e huaja humbasin terren

TIRANË, 7 maj/ATSH/ Në tregun e brendshëm të këmbimit valutor, të premten leku forcoi pozitat në raport me monedhat e huaja. Sipas kursit zyrtar të...

Mbikëqyrja e tregut/ 1526 inspektime për garantimin e mallrave të sigurta

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Inspektorati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut (ISHMT) kreu 1526 inspektime për garantimin e mallrave të sigurta në treg gjatë vitit 2020. Sipas...

Kursi i këmbimit/ Dobësohet dollari, paundi britanik dhe franga zvicerane fitojnë...

TIRANË, 29 prill/ATSH/ Në tregun e brendshëm të këmbimit valutor, të enjten dollari amerikan (USD) u zhvlerësua me 0,34 lekë, krahasuar me një ditë...

Kursi i këmbimit/ Dobësohen dollari dhe paundi britanik, euroja dhe franga...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Në tregun e brendshëm të këmbimit valutor, të martën dollari amerikan (USD) u zhvlerësua me 0,38 lekë, krahasuar me një ditë...

Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit rriten me...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit për periudhën janar-shkurt 2021 kapën vlerën mbi 2,824 milionë lekë, ose 6.31...

Kursi i këmbimit/ Forcohet lehtë dollari amerikan, euroja zhvlerësohet

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Në tregun e brendshëm të këmbimit valutor, të premten dollari amerikan (USD) forcoi pozitat me 0,7 lekë, krahasuar me një ditë...

Kursi i këmbimit/ Forcohet ndjeshëm paundi britanik, zhvlerësohet franga zvicerane

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Në tregun e brendshëm të këmbimit valutor, të premten dollari amerikan (USD) forcoi pozitat me 0,20 lekë, krahasuar me një ditë...

Daton në vitin 1928/ Braçe: Superprojekt për tregun e madh e...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Zv.kryeministri Erion Braçe, u shpreh sot se vijojnë punimet për të kthyer tregun e madh e historik të Bubullimës. “Kthejmë tregun...

OPEC: Tregu i naftës do të rimëkëmbet në vitin 2021

ANKARA, 3 mars /ATSH-AA/ - Parashikimi ekonomik global dhe perspektivat e tregut të naftës po tregojnë shenja të përmirësimit të vazhdueshëm, theksoi sekretari i...

“Spotify” zgjeron mbulimin në mbi 80 vende të reja

NJU JORK, 28 shkurt /ATSH-AFP/ - Platforma audio online “Spotify” njoftoi praninë e saj në më shumë se 80 vende të reja, duke dyfishuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA