Ballina Etiketimet TikTok

Etiketim: TikTok

SHBA ndalon shkarkimin e “TikTok” dhe “WeChat”

UASHINGTON, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Administrata e presidentit amerikan Donald Trump njoftoi sot ndalimin e shkarkimeve të aplikacioneve celulare "TikTok" dhe "WeChat", duke filluar...

SHBA – Kreu i TikTok, Kevin Mayer jep dorëheqjen

LOS ANXHELES, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Drejtuesi i TikTok, Kevin Mayer njoftoi sot se do të largohej nga rrjeti shumë popullor social, në një...

SHBA – Trump: TikTok të shitet para mesit të shtatorit 

UASHINGTON, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump tha sot se rrjeti social shumë i njohur "TikTok", në pronësi të kompanisë kineze "ByteDance",...

SHBA – Uashingtoni premton masa kundër TikTok

UASHINGTON, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump do të kalojë në veprim në ditët e ardshme kundër TikTok dhe aplikacioneve të tjera...

TEKNOLOGJI – Microsoft në bisedime për blerjen e TikTok

UASHINGTON, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Microsoft është në bisedime për të blerë aplikacionin e njohur TikTok, i kontrolluar aktualisht nga ByteDance kineze, njoftoi gazeta...

UASHINGTON – SHBA heton zyrtarisht “TikTok” për arsye sigurie

UASHINGTON, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin tha sot se TikTok, një aplikacion i njohur i medieve sociale, është nën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA