Ballina Etiketimet TikTok

Etiketim: TikTok

TikTok, aplikacioni më fitimprurës

PEKIN, 8 shkurt /ATSH-ANSA/ - Në janar, “TikTok” ishte aplikacioni më fitimprurës (jo i lojrave) globalisht, duke fituar gati 128 milionë dollarë nga përdoruesit...

“TikTok” bllokon hyrjen për përdoruesit nën 13 vjeç

ROMË, 3 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kompania “Tik Tok” do të marrë masa për të bllokuar hyrjen në platformë të përdoruesve nën moshën 13 vjeç,...

Bllokohet TikTok për përdoruesit me moshë të papërcaktuar

ROMË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Italia njoftoi sot se kishte bllokuar përkohësisht aksesin e TikTOK për përdoruesit, mosha e të cilëve nuk është e...

“Tik Tok” në procedim zyrtar nga garantuesi i sigurisë “Privacy”

ROMË, 28 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Mungesa e vëmendjes ndaj mbrojtjes së të miturve, ndalimi i regjistrimit për fëmijë që mund të anashkalohet lehtësisht, transparenca...

Trump zgjat afatin e shitjes së TikTok

UASHINGTON, 26 nëntor /ATSH-AA/ - Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump zgjati afatin e shitjes së aplikacionit kinez për shpërndarjen e videove TikTok deri...

“TikTok” zgjeron katalogun e këngëve me një marrëveshje me “Sony Music”

ROMË, 4 nëntor /ATSH-ANSA/ - Rrjeti i njohur kinez "TikTok" njoftoi sot përfundimin e një marrëveshjeje me "Sony Music". Marrëveshja e njoftuar do t'u japë...

“TikTok” heq postimet që përmbajnë urrejtje

SAN FRANCISKO, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Platforma “TikTok” po përpiqet të shtojë përpjekjet e saj për të hequr përmbajtjet e urrejtjes, veçanërisht ato të...

TikTOK ende në platformat e shkarkimit të aplikacioneve

UASHINGTON, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Një gjyqtar amerikan ka vendosur të mbajë TikTOK në platformat e shkarkimit të aplikacioneve në telefonat celularë në SHBA,...

SHBA – Qeveria refuzon shtyrjen e afatit të TikTok 

UASHINGTON, 25 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria amerikane refuzoi sot t'i japë një afat të ri "TikTok"-ut dhe, nga e diela në mbrëmje, rrjetit social...

SHBA ndalon shkarkimin e “TikTok” dhe “WeChat”

UASHINGTON, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Administrata e presidentit amerikan Donald Trump njoftoi sot ndalimin e shkarkimeve të aplikacioneve celulare "TikTok" dhe "WeChat", duke filluar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA