Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: Thaci

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Thaçi: Aty ku fiton Amerika, fiton Kosova, fiton kombi...

TIRANË, 7 shtator/ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot në mbrëmje se "marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë është një arritje dhe një fitore...

Thirrja e Thaçit në Hagë/ Cakaj: Përpjekje për ta njollosur UÇK...

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj në një intervistë për Radio Televizionin i Kosovës, me gazetarin...

Thaçi pas intervistimit në Hagë: Ky proces do të vulosë njëherë...

TIRANË, 18 korrik/ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot se historia e lavdishme e luftës çlirimtare dhe e shtetformimit të Kosovës së pavarur,...

Thaçi sot në Hagë, merret në pyetje nga prokurorët

PRISHTINË, 13 korrik/ATSH/- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më...

Thaçi të hënën intervistohet në Hagë

PRISHTINË, 8 korrik/ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bëri të ditur se të hënën do të udhëtojë drejt Hagës për t’u intervistuar si i...

“Fletërrufeja ndaj Thaçit e Veselit”/ Drejtësia të mos transformohet në një...

TIRANË, 3 korrik/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "një proces gjyqësor i mundshëm si rezultat i angazhimit të Kuvendit të Kosovës në...

Aktakuza kundër Hashim Thaçit: drejtësi me dy standarde?

TIRANË, 2 korrik /ATSH/ - Publikimi i aktakuzës nga Gjykata Speciale për Kosovën kundër presidentit Hashim Thaçi dhe politikanëve të tjerë shqiptarë ka befasuar...

Vizita zyrtare në Kosovë, Rama takim me presidentin Hashim Thaçi

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Në kuadër të vizitës zyrtare në Prishtinë, Kryeministri Edi Rama u prit sot edhe nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Në takimin...

Jap dorëheqjen nëse konfirmohet aktakuza, Kosova shtet i ri, por udhëheqësit...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi sot se "nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqjen si President dhe do...

Thaçi: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë e Kosovës

TIRANE, 26 qershor/ATSH/- Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar për herë të parë dy ditë pas publikimit të aktakuzës me dhjetë pika nga Prokuroria e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA