Ballina Etiketimet Testim

Etiketim: testim

Turqia teston me sukses prototipin e dytë të mjetit fluturues të...

ANKARA, 13 janar /ATSH-AA/ - Prototipi i dytë i mjetit të parë fluturues i prodhimit vendas është testuar me sukses. "Ndezja dhe funksionimi i parë i...

UASHINGTON – SHBA teston një raketë balistike ndërkontinentale

UASHINGTON, 30 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA zhvilloi sot testin e raketës balistike ndërkontinentale me vlerë prej disa milionë dollarësh, nga një bazë e Forcave...

BRUKSEL – KE: Vendet anëtare të shtojnë efikasitetin në testim/gjurmimin e...

BRUKSEL, 28 tetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian po nxit vendet anëtare të ndajnë në mënyrë më efikase të dhënat për COVID-19, të sigurohen që...

BRUKSEL – Michel: BE të inkurajojë testimin e shpejtë

BRUKSEL , 27 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel bëri thirrje sot për njohjen e testeve të shpejta në BE dhe...

COVID-19 – Ministrat e Jashtëm të vendeve balltike në karantinë

VILNIUS, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Ministrat e Punëve të Jashtme të tre vendeve balltike u vendosën sot në karantinë pasi homologu i tyre slloven...

SHBA – Pence negativ me COVID-19

UASHINGTON, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Zëvendëspresidenti i SHBA-së, Mike Pence rezultoi negativ me COVID-19, disa orë pas njoftimit të presidentit amerikan, Donald Trump se...

KINË – Depistimi i COVID-19 në vetëm 30 minuta

PEKIN, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Depistimi i koronavirusit të ri në vetëm 30 minuta. Një kompani kineze prodhon makinën më të shpejtë në botë...

MOSKË – Rusia teston vaksinën “Sputnik V” 

MOSKË, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Rusia njoftoi sot fillimin e javës tjetër të provave klinike, gjatë të cilave më shumë se 40 000 vullnetarë...

STUDIM – Testimi dhe gjurmimi thelbësorë, por jo të mjaftueshëm për...

PARIS, 19 gusht /ATSH-AFP/ - Testimi për COVID-19 dhe gjurmimi i kontakteve të personave të infektuar janë masa thelbësore për të ngadalësuar qarkullimin e...

SUEDI – ECDC: Testim dhe gjurmim i rasteve për të frenuar...

STOKHOLM, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Agjencia e Sëmundjes Infektive në Europë u bëri thirrje vendeve të vazhdojnë të zbatojnë masat e duhura për distancimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA