Ballina Etiketimet Termet

Etiketim: termet

Ruçi pret Ambasadorin al-Jassim/ Mirënjohje Kuvajtit për ndihmën ndaj Shqipërisë

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot ambasadorin e Kuvajtit, Fayez Mishari al-Jassim, me rastin e përfundimit të mandatit të...

Durrës/ Nis rikonstruksioni i 458 pallateve me shkallë dëmtimi DS1-DS2-DS3

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Në Durrës kanë filluar rikonstruksionet e ambienteve të përbashkëta të pallateve me shkallë dëmtimi DS1-DS2-DS3. Bashkia e Durrësit bëri të ditur...

Programi “EU4Culture”/ Do ndërhyhet në 50 monumente, Margariti: Filozofi e re...

TIRANË, 29 shtator /ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti deklaroi se nënshkrimi i marrëveshjes “EU4Culture” është një përgjigje e menjëhershme dhe me një vizion...

1 vit nga tërmeti i 21 shtatorit/ Mbi 60 familje të...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, 65 familje të bashkisë së Tiranës, banesat e të cilave u dëmtuan rëndë, janë...

PD publikon denoncimin e tre vëllezërve Llaçi në Kombinat

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Partia Demokratike ka publikuar sot rastin e tre vëllezërve Llaçi në Kombinat, banesa e të cilëve u dëmtua nga tërmeti...

Rindërtimi në Laç/ 13 pallate me 522 apartamente për banorët e...

TIRANË, 8 shtator /ATSH/ Puna për rindërtimin e banesave dhe pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit po vijon me ritme të shpejta. Enti...

Rrogozhinë/ Dedej për ATSH-në: 350 grante për rikonstruksion, brenda 2 javëve...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Në bashkinë e Rrogozhinës vijon puna për riparimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti, pasi kanë përfituar nga granti i rikonstruksionit. Kryetarja...

SANTIAGO – Një tërmet me magnitudë 6,8 ballë Rihter godet brigjet...

SANTIAGO, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Një tërmet me magnitudë 6,8 ballë të shkallës Rihter goditi sot brigjet e Kilit, theksoi Instituti gjeologjik amerikan (USGS),...

“Vëllazëri në momentet më të vështira”/ Tur solidariteti i çiklistësve italianë...

TIRANË, 24 gusht /ATSH/ “Shqipëri e vogël zemër e madhe! Vëllazëri në momentet më të vështira!”. Kështu u shprehën Agostino Miozzo, Kordinator i Komitetit Teknino...

Nis riparimi i pallateve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës, mbi...

TIRANË, 22 gusht/ATSH/Përmes grantit të rikonstruksionit, në qytetin e Durrësit, ka nisur puna për riparimin e dëmeve në apartamentet e dëmtuara nga termeti. Janë gjithsej...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA