Ballina Etiketimet Teliti PD

Etiketim: Teliti PD

Teliti: Qeveria shkeli Kushtetutën, nuk negocioi kushtet e borxhit

TIRANË, 9 janar /ATSH – I. Vata/- Ish-deputeti i PD-së Dorian Teliti deklaroi sot se "borxhi i ri është 30 milionë euro dhe se...

Rindërtimi pas tërmetit të 26 nëntorit/ PD: 1 vit pas tërmetit...

TIRANË, 26 nëntor /ATSH – I. Vata/ “Tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar nxori në pah se shqiptarët drejtohen nga një qeveri...

Teliti: Qeveria u mori fermerëve 100 milionë euro taksa karburanti

TIRANË, 9 nëntor /ATSH – I. Vata/ Ish-deputeti i PD-së Dorjan Teliti deklaroi sot se qeveria nuk ka mbajtur premtimet për fermerët. Sipas Telitit, qeveria...

Teliti: Qeveria në 7 vite u ka marrë fermerëve 100 milion...

TIRANË, 28 tetor /ATSH - I. Vata/ Drejtori i kabinetit të PD-së, Dorian Teliti tha sot se qeveria në 7 vite u ka marrë...

PD: Tmerri i trafikut në Unazën e Re i shtohet aferës...

TIRANË, 26 tetor /ATSH – I. Vata/ Eksperti i Ekonomisë pranë PD-së Dorjan Teliti, i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, duke thënë se tmerri...

Teliti: Qeveria u shet shqiptarëve si arritje shpenzimet e luksit

TIRANË, 12 tetor /ATSH – I. Vata/ Eksperti i ekonomisë pranë PD, Dorjan Teliti ka reaguar sot duke akuzuar qeverinë se u shet shqiptarëve...

PD kërkon rishikimin e paketës së ndihmës së qeverisë

TIRANË, 29 mars /ATSH – I. Vata/- Këshilltari për Ekonominë në PD, Dorian Teliti ka reaguar sot në lidhje me paketën e ndihmës ekonomike...

Teliti: PD, taksa të ulëta dhe financim të sektorëve prioritarë

TIRANË, 21 shkurt /ATSH - I. Vata/- “Buxhetit i mungojnë 260 milionë dollarë për shkak të korrupsionit, kontrabandës dhe rënies së  konsumit”, tha sot...

Teliti për buxhetin 2020: Qeveria nuk ka prioritet qytetarët

TIRANË, 20 nëntor/ATSH - I. Vata/ “Parlamenti votoi në Komisionin e Ekonomisë buxhetin që jep 120 milionë euro në vit për 13 koncesione, ndërsa...

Teliti: 100 milionë dollarë më pak të ardhura nga Tatimet e...

TIRANË, 18 tetor /ATSH - I. Vata/- “Qeveria dështoi në mbledhjen e të ardhurave, nga tatimet e doganat do të jenë 90 - 100...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA