Ballina Etiketimet Te moshuar

Etiketim: te moshuar

Dita botërore e të Moshuarve/ Ekipet e shërbimit social të bashkisë...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Sot në Ditën Botërore të Moshuarve kryetari i bashkisë së Kukësit, Safet Gjici, vizitoi familjen e Emri Nergutit, i cili jeton...

Ekspertët e Shëndetësisë rekomandojnë mënyrën sesi mund të kujdeseni për moshën...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Periudha e pandemisë është e vështirë veçanërisht për moshën e tretë të cilët duan kujdes të veçantë, për të ruajtur dhe...

BERLIN – Merkel: Falënderoj të moshuarit për qëndresën gjatë pandemisë

BERLIN, 4 korrik /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka falënderuar të moshuarit në Gjermani për stojcizmin e treguar gjatë pandemisë së koronavirusit. "Unë e...

Transformimi i parkut “Rinia”/ Destinacion fundjave për të ushtruar sportin e...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/Parku 'Rinia' pas transformimit të tij në një hapësirë çlodhëse, është kthyer në një destinacion fundjave për ushtrimin e sportit të jogës...

COVID-19/Ministria e Shëndetësisë apelon: Evitoni vizitat tek të moshuarit dhe të...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/Rritja e numrit të të prekurve me koronavirus ditët e fundit ka bërë që ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të ripërsërisë...

KOLUMBI – Zgjaten kufizimet antiCOVID-19 sidomos për të moshuarit

BOGOTA, 28 maj / ATSH-AFP / - Persona mbi moshën 70 vjeç dhe ata me patologji të tjera, që i bëjnë më të dobët...

Kryetarja e bashkisë së Rrogozhinës për ATSH-në: 155 pensione të shpërndara...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Bashkia e Rrogozhinës ka shpërndarë sot 155 pensione pranë banesave të të moshuarve, pa qenë nevoja që ata të lëvizin, duke...

COVID-19/ Prefektura e Shkodrës pranë të moshuarve me ndihma ushqimore

TIRANË, 20 prill/ATSH- A. Fortuzi/ Institucioni i prefektit të qarkut Shkodër ka dhuruar sot disa pako ushqimore në “Shtëpinë e të Moshuarve” në këtë...

Kryetarja e bashkisë së Rrogozhinës për ATSH-në: Kemi shpërndarë 625 pensione...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Bashkia e Rrogozhinës ka shpërndarë gjatë javës së kaluar 625 pensione pranë banesave të të moshuarve, pa qenë nevoja që ata...

FOKUS – BE: Të moshuarit të kufizuar deri në fund të...

BERLIN, 12 prill /ATSH-AFP/ - Kontaktet e personave të moshuar në Europë me mjedisin e tyre duhet të mbeten të kufizuara të paktën deri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA