Ballina Etiketimet Te drejtat e njeriut

Etiketim: Te drejtat e njeriut

Meta: COVID-19, u shfrytëzua për shkeljen dhe cenimin e të drejtave...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ “COVID-19, jo vetëm i thelloi pabarazitë në vend, por u shfrytëzua pabesisht edhe për shkeljen dhe cenimin e të drejtave...

BRUKSEL – KE: Mekanizëm sanksionimi për abuzimet ndaj të drejtave të...

BRUKSEL, 19 tetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian dhe përfaqësuesi i Çeshtjeve të Jashtme të Bllokut, Josep Borrell, kanë nisur një mekanizëm të BE-së për...

BRUKSEL – KE propozon një “Magnitsky” europian 

BRUKSEL, 16 shtator /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian do të propozojë një mekanizëm për të sanksionuar abuzimet ndaj të drejtave të njeriut në të gjithë...

Të drejtat e njeriut/ Filma nga e gjithë bota shfaqen në...

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ Të hënën fillojnë në Tiranë dhjetë ditë të mbushura me filma cilësorë rreth temës së Drejtave të Njeriut. Tashmë për herë...

Bashkia e Shijakut, model ku të drejtat e njeriut zbatohen njëlloj...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Bashkia e Shijakut ka ndarë sot shembullin e një modeli ku të drejtat e njeriut zbatohen njëlloj për këdo. Enxhi është e...

OSBE tryezë për përkrahjen e të drejtave të njeriut në Shqipëri

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Përkrahja e të drejtave të njeriut në Shqipëri dhe mbështetja për institucionet që trajtojnë shkeljen e tyre është në thelb...

Të drejtat e njeriut, Borchardt: Shqipëria ka përparuar në mënyrë të...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ "Shqipëria ka përparuar në mënyrë të qëndrueshme në mbrojtjen e të drejtave të njeriut". Kështu u shpreh kryetari i Prezencës së OSBE-së...

STRASBURG – PE i kërkon Kinës lirimin e menjëhershëm të Tohtit

STRASBURG, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian kërkoi sot lirimin e menjëhershëm të intelektualit ujgur, Ilham Tohti, nga provinca kineze e Xinjiangut, të cilit...

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri trajnon 28 të rinj në lidhje...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ Në këto ditë vjeshte po organizohet në Voskopojë “Akademia e të Drejtave të Njeriut dhe Minoriteteve”. Ky aktivitet organizohet nga...

Angazhim për mbështetjen e veprimtarëve të mbrojtjes së të drejtave të...

TIRANË, 5 Mars /ATSH/ - Për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë përmes një rezolute do të angazhohet për mbështetjen e veprimtarëve të mbrojtjes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA