Ballina Etiketimet Te drejta

Etiketim: te drejta

POLONI – Miratimi i ligjit për të drejtat e kafshëve mund...

VARSHAVË, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Parlamenti polak miratoi sot një ligj për të drejtat e kafshëve që ka shkaktuar zemërim të fermerëve dhe të...

ZVICËR – UNICEF: Të respektohen të drejtat e fëmijëve në Bjellorusi

GJENEVË, 14 gusht /ATSH-AFP/ - Fondacioni i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) ​​bëri thirrje sot për respektimin e të drejtave të fëmijëve në...

SHBA – Guterres: Pandemia e COVID-19 po kthehet në një krizë...

UASHINGTON, 23 prill /ATSH/ - Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së António Guterres, paralamëroi sot se pandemia e koronavirusit nuk mund të përdoret si pretekst...

MEKSIKË – Obrador: Të drejtat e migrantëve janë respektuar

MEKSIKO, 24 janar /ATSH-AFP/ - Të drejtat e njeriut të qindra migrantëve nga Amerika Qendrore, arrestuar dje nga forcat meksikane, janë respektuar, theksoi sot...

ZVICËR – OKB zbulon shkelje të të drejtave të protestuesve në...

GJENEVË, 13 dhjetor /ATSH-DPA/ - Forcat e sigurisë së Kilit kanë plagosur, vrarë, ndaluar, torturuar dhe dhunuar qytetarë gjatë protestave të fundit, njoftuan sot hetuesit e...

STRASBURG – KiE thirrje për të pezulluar bashkëpunimin me rojat bregdetare...

STRASBURG, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Komisionerja për të drejtat e njeriut në Këshillin e Europës i bëri sot thirrje shteteve europiane për të pezulluar...

BRUKSEL – BE-ja forcon të drejtat e punonjësve për punët jashtë...

BRUKSEL, 16 prill /ATSH-AFP/ - Personat që ushtrojnë punë të vogla ekstra tashmë do të përfitojnë nga një bazë minimale të drejtash në Bashkimin...

Të drejtat e fëmijëve, Manastirliu: Ligji u përmirësua, por ka ende...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ - Ligji për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve është përmirësuar ndonëse ka ende punë për të bërë në drejtim të...

“Mos hesht!”, aktivitet për sensibilizimin ndaj të drejtave të grave

TIRANË, 5 mars/ATSH/-Në kuadër të muajit mars që konsiderohet edhe muaji me në fokus gruan, Instituti i Shëndetit Publik zhvilloi një takim sensibilizues tek...

ASHMDF apel medieve për respektimin e të drejtave të fëmijëve

TIRANË, 24 janar/ATSH/ - Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve i tërheq vëmendjen medieve për respektimin e të drejtave të fëmijëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA