Ballina Etiketimet TALEBANE

Etiketim: TALEBANE

AFGANISTAN – Ghani: Do të lirojmë të burgosurit e mbetur talebanë

KABUL, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Presidenti afgan, Ashraf Ghani, premtoi sot që së shpejti do të përfundojë lirimi i të gjithë 5 000 të...

AFGANISTAN – Talebanët të gatshëm për diskutime me qeverinë afgane

KABUL, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Talebanët u shprehën të gatshëm për diskutime me qeverinë afgane muajin e ardhshëm, nëse shkëmbimi i të burgosurve, i...

AFGANISTAN – Ghani: Do të përshpejtojmë shkëmbimin e të burgosurve me...

KABUL, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Qeveria afgane planifikon të përshpejtojë shkëmbimin e të burgosurve me grupin militant taleban, njoftoi sot presidenti Ashraf Ghani gjatë...

AFGANISTAN – Ghani përshpejton lirimin e talebanëve në kuadër të planit...

KABUL, 24 maj /ATSH-ANSA/ - Presidenti afgan, Ashraf Ghani u zotua të përshpejtojë lirimin e të burgosurve talebanë këtë mëngjes, pasi pranoi një ofertë...

KABUL – SHBA u kërkon talebanëve armëpushim me rastin e Ramazanit

KABUL, 26 prill /ATSH-DPA/ - I dërguari special i SHBA-së për pajtimin ndërafgan, Zalmay Khalilzad, u ka kërkuar talebanëve vendosjen e një armëpushimi gjatë...

AFGANISTAN – Qeveria njofton lirimin e 100 të burgosurve

KABUL, 8 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria afgane njoftoi sot lirimin e 100 të burgosurve talebanë, pas njoftimit nga kryengritësit për një pezullim të diskutimeve,...

KATAR – SHBA marrëveshje me talebanët për paqen në Afganistan

DOHA, 29 shkurt /ATSH-DPA/ - Përfaqësuesit e SHBA-së dhe talebanëve nënshkruan sot në Katar një marrëveshje të negociuar për një kohë të gjatë, duke...

DOHA – Stoltenberg mbërrin në Kabul para ceremonisë SHBA-talebanë

KABUL, 29 shkurt /ATSH-DPA/ – Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg mbërriti në Afganistan para ceremonisë së nënshkrimit mes SHBA-së dhe talebanëve në...

RUSI – Moska: Marrëveshja SHBA-talebanë e rëndësishme për paqen në Afganistan

MOSKË, 21 shkurt /ATSH-AFP/ - Moska përgëzoi sot njoftimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për nënshkrimin e ardhshëm të një marrëveshje midis...

AFGANISTAN – Marrëveshje e mundshme mes SHBA-së dhe talebanëve

KABUL, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Talebanët dhe Uashingtoni janë pranë nënshkrimit të një marrëveshjeje historike, në Katar, pas më shumë se një viti e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA