Ballina Etiketimet Takime

Etiketim: takime

Shkëmbimet akademike Shqipëri-Greqi, me rëndësi për dy popujt

TIRANË, 30 maj/ATSH/ - Shkëmbimet akademike mes Greqisë dhe Shqipërisë, ndihmojnë në njohjen dhe në përafrimin e dy popujve. Kështu u shpreh ambasadorja e Greqisë,...

Franca vlerësime pozitive Shqipërisë për reformat e ndërmarra

TIRANË, 29 maj/ATSH/ - Shqipëria mori vlerësime pozitive në Francë për reformat e ndërmarra nga qeveria. Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati...

Veseli-Marocco: Kosova rol të rëndësishëm për paqe dhe fqinjësi të mirë

PRISHTINË, 26 Maj/ATSH/.- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, u takua sot në Tiranë me ndihmës sekretarin Amerikan të Shtetit për çështje të...

Hapja e negociatave, Ruçi merr mbështetjen e Greqisë, Bullgarisë dhe Rumanisë

TIRANË, 16 maj/ATSH/ - Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, në datat 15 dhe 16 maj mori pjesë në Konferencën e Kryetarëve të...

SHBA – Takohemi në… Facebook?

SAN FRANÇISKO, 2 maj /ATSH-AFP/ - Rrjeti social Facebook njoftoi sot objektivin e tij për të hyrë në tregun e faqeve të takimeve (faqe...

Kosova, vend i sigurt për investime të huaja

TIRANË, 30 prill/ATSH/.- "Kosova është vend i sigurt dhe i hapur për investime të huaja", theksoi të hënën kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Gjatë një...

Ruçi me homologen serbe: Shqiptarëve në Preshevë t’u mundësohen të drejtat...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ - Bashkëpunimi rajonal drejt integrimit europian është një proces transformues pozitiv për të gjitha vendet. Kështu deklaroi Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, gjatë...

Hungaria dhe Polonia, mbështetje integrimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 25 prill/ATSH/ - Hungaria dhe Polonia mbështesin integrimin europian të Shqipërisë. Në vijim të vizitës së tij në Talin të Estonisë, ku po merr pjesë...

Hapja e negociatave, hap i rëndësishëm për forcimin e demokracisë

TIRANE, 18 Prill/ATSH/- Kryetari i PD, Lulzim Basha kthehet pasdite nga Berlini ku ka zhvilluar takime të shumta me parlamentarë dhe funksionarë të qeverisë...

Task Forca fillon procedurat për verifikimin e tokave në bregdet

- Ministri Klosi dhe kreu i Task Forcës, takim në qarkun e Vlorës - TIRANË, 10 Prill/ATSH/- Fillimi i procedurave për verifikimin e tokave në bregdet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA