Ballina Etiketimet Takime

Etiketim: takime

Ruçi me homologen serbe: Shqiptarëve në Preshevë t’u mundësohen të drejtat...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ - Bashkëpunimi rajonal drejt integrimit europian është një proces transformues pozitiv për të gjitha vendet. Kështu deklaroi Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, gjatë...

Hungaria dhe Polonia, mbështetje integrimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 25 prill/ATSH/ - Hungaria dhe Polonia mbështesin integrimin europian të Shqipërisë. Në vijim të vizitës së tij në Talin të Estonisë, ku po merr pjesë...

Hapja e negociatave, hap i rëndësishëm për forcimin e demokracisë

TIRANE, 18 Prill/ATSH/- Kryetari i PD, Lulzim Basha kthehet pasdite nga Berlini ku ka zhvilluar takime të shumta me parlamentarë dhe funksionarë të qeverisë...

Task Forca fillon procedurat për verifikimin e tokave në bregdet

- Ministri Klosi dhe kreu i Task Forcës, takim në qarkun e Vlorës - TIRANË, 10 Prill/ATSH/- Fillimi i procedurave për verifikimin e tokave në bregdet...

Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim për t’a trajtuar diasporën si një të tërë

TIRANË, 10 Prill /ATSH/ - Ministri i Diasporës Dardan Gashi së bashku me homologun e tij Pandeli Majko zhvilluan një takim me përfaqësues të...

Elbasani, qendra e festimeve të Ditës së Verës

TIRANË, 14 Mars/ATSH/ - Atmosfera festive në qytetin e Elbasanit mbushi bulevardin kryesor që në orët e para të mëngjesit. Qindra vizitorë nga e gjithë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA