Ballina Etiketimet Superliga

Etiketim: Superliga

“Teuta” gjunjëzon “Vllazninë”dhe merr vendin e dytë/ “Laçi” fitore ndaj “Kukësit”

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Java e 22-të e Superligës shqiptare të futbollit është mbyllur me fitoren e “Teutës” në supersfidën me “Vllazninë”, si dhe me...

Superliga/ Fitojnë “Tirana” dhe “Kastrioti”, barazon “Partizani”

TIRANË, 3 mars/ATSH/ “Tirana” dhe “Kastrioti” kanë fituar përballë “Bylisit” dhe “Skënderbeut”, ndërsa “Partizani” nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj...

FOTO/ “Kukësi” mund “Tiranën”, “Vllaznia” fiton ndaj “Apolonisë”

TIRANË, 13  shkurt/ATSH / “Tirana” është mundur 2-0 ndaj “Kukësit” në sfidën e zhvilluar në kryeqytet, në “Selman Stërmasi”,  teksa “Vllaznia” kryesuese është rikthyer...

FOTO/ Vllaznia në krye të Superligës pas fitores me Kukësin

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Vllaznia kryeson Superligën pas fitores së fundit me ekipin e Kukësit. Ekipi shkodran ia ka dalë të fitojë me rezultatin 0-1 supersfidën...

Java e 12 e Superligës/ Vllaznia barazon 1-1 me Tiranën, Teuta...

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ -Ditën e sotme janë luajtur ndeshjet e javës së 12-të të Superligës. Ndeshja kryesore e kësaj jave ishte sfida klasike Tirana-Vllaznia,...

Superliga/ Fitojnë minimalisht, “Laçi”, “Teuta” dhe “Kastrioti”, “Tirana” barazon 1-1 me...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ Janë zhvilluar sot ndeshjet e javës së 9-të të Superligës. Surpriza e kësaj jave ka ardhur nga ndeshja Laçi-Vllaznia, ku kurbinasit...

Superliga/ “Vllaznia” mban kryesimin, rekord barazimesh për “Teutën”

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/  "Vllaznia" ka mundur "Partizanin" dhe vijon të jetë në kryet të klasifikimit pas javë së tetë të superligës shqiptare të...

Qardaku negativ edhe në tamponin e tretë, gati t’i rikthehet stërvitjes

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Futbollisti i "Bylisit", Eridon Qardaku është gati t'i kthehet jetës normale, pasi edhe në tamponin e tretë shkodrani i cili aktivizohet...

Futbollisti i “Bylis” rezulton negativ edhe në tamponin e dytë

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Skuadra e "Bylisit" ka marrë lajmin e mirë se, futbollisti Eridon Qardaku ka rezultuar negativ edhe në tamponin e dytë, sa...

Superliga/ Java e 25-të luhet nën dritën e prozhektorëve

TIRANË, 2 mars /ATSH-Arbi Fortuzi/ Kategoria Superiore e futbollit shqiptar luan këtë mesjavë ndeshjet e javës së 25 të saj. Sipas axhendës së publikuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA