Ballina Etiketimet STURGEON

Etiketim: STURGEON

FOKUS – Skocia drejt një referendumi të ri për pavarësinë

LONDËR, 9 maj /ATSH-DPA/ - Partia Kombëtare Skoceze (SNP), që favorizon pavarësinë e Skocisë, deklaroi dje fitoren në zgjedhjet për parlamentin rajonal, edhe pse...

BM – Sturgeon premton referendum për vetëvendosje

GLASGOU, 7 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministrja skoceze dhe udhëheqësja e partisë indipendentiste SNP, Nicola Sturgeon, u premtoi sot skocezëve një referendum të ri për...

BM – Sturgeon i mbijeton një votimi mosbesimi

LONDËR, 23 mars /ATSH-DPA/ - Liderja skoceze, Nicola Sturgeon, i ka mbijetuar një votimi mosbesimi të mbajtur sot nga deputetët. Kryeministrja e Skocisë dhe udhëheqësja...

EDIMBURG – Sturgeon: Është koha që Skocia të bëhet një komb...

EDIMBURG, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministrja skoceze, Nicola Sturgeon tha sot se ka ardhur koha që krahina britanike të bëhet një komb i pavarur...

BRITANI E MADHE – Sturgeon: Gjykatat mund të luajnë rol në...

LONDËR, 11 shkurt /ATSH-DPA/-Kreu i Partisë Kombëtare Skoceze, Nicola Sturgeon, tha sot se gjykatat mund të ndihmojnë në vendimin nëse dhe si Skocia mund...

LONDËR – Sturgeon: Referendum të ri për shkëputjen e Skocisë nga...

LONDËR, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Demokracia duhet të mbizotërojë dhe do të mbizotërojë, deklaroi Nicola Sturgeon, kryeministre e qeverisë lokale skoceze dhe kreu i indipendentistëve...

BM – Sturgeon: Johnson kërkon një Brexit pa marrëveshje

EDINBURG, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministrja skoceze, Nicola Sturgeon akuzoi kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson, i cili ishte për vizitë zyrtare në Skoci,...

FOKUS – Paralajmërohet referendumi i dytë skocez për pavarësinë

EDINBURG, 25 prill /ATSH-AA/ - Kryeministrja e Skocisë, Nicola Sturgeon, ka deklaruar se vendi i saj do të mbajë një referendum të dytë për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA