Ballina Etiketimet Strategji

Etiketim: strategji

FOKUS – Macron dhe Merkel mbështesin strategjinë europiane të vaksinave

BERLIN, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel shprehën sot mbështetjen e tyre për strategjinë e furnizimit të...

Tomini: Procesi i vaksinimit antiCovid po vijon normalisht, ka nisur vaksinimi...

TIRANË, 2 shkurt/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Eugena Tomini deklaroi se sot procesi i vaksinimit po vijon normalisht dhe se ka nisur...

Ecuria e pandemisë/ Shqipëria mbetet një histori pozitive, sistemi shëndetësor ka...

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, duke folur pë procesin e vaksinimit antiCOVID gjatë seancës parlamentare për ratifikimin e marrëveshjes me "Pfizer", u ndal...

Strategjia ndër-sektoriale për luftën kundër terrorizmit/ Kuko: Dokument themelor i vizionit...

TIRANË, 16 janar/ATSH- A. Fortuzi/- Strategjia ndër-sektoriale për luftën kundër terrorizmit, është një dokument që përfshin të gjithë vizioni themelor të qeverisë shqiptare ndaj...

BRUKSEL – KE propozon strategji të koordinuar antiterrorizëm

BRUKSEL, 9 dhjetor /ATSH-DPA/ - Duke u nisur nga sulmet e fundit terroriste, Komisioni Europian paraqiti sot një paketë iniciativash për të rritur përpjekjet...

SPANJË – Sanchez: Strategjia përballë Covid-19 po jep rezultate

MADRID, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Strategjia e Spanjës përballë pandemisë së COVID-19 po jep rezultate, deklaroi kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez gjatë prezantimit të planit...

COVID-19/ Nga aktiviteti i bareve dhe i restoranteve, te puna online,...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Komiteti Teknik i Ekspertëve në një komunikim për mediet ka bërë me dije masat e fundit që do të ndërmerren me...

VARSHAVË – Morawiecki: Polonia kërkon një strategji efikase për pandeminë

VARSHAVE, 28 tetor /ATSH-PAP/ - Qeveria polake do ta luftojë pandeminë e koronavirusit në varësi të mënyrës se si zhvillohet situata, por ajo dëshiron...

FOKUS – SHBA, EBA dhe Izraeli strategji të përbashkët energjetike

STAMBOLL, 2 tetor /ATSH-AA/ - SHBA, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Izraeli ranë dakord të zhvillojnë një strategji të përbashkët në fushën e energjisë.  Ministri...

Miratohet strategjia 2020-2030/ Rrjeti arkivor për herë të parë me objektiva...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Rrjeti arkivor për herë të parë ka një strategji afatgjatë të shkruar e të miratuar sipas ligjit. Drejtori i Përgjithshëm i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA