Ballina Etiketimet Spital

Etiketim: spital

HOLANDË – Spitalet në prag kolapsi për shkak të shtimit të...

AMSTERDAM, 25 nëntor /ATSH-AFP/ -  Për shkak të rritjes së pacientëve me COVID-19, spitalet holandeze mund të jenë të detyruara të pezullojnë trajtimin urgjent për raste...

COVID-19 – Sllovenia në situatë të vështirë spitalore

LUBJANË, 12 nëntor /ATSH-ANSA/- Situata shëndetësore në Slloveni mbetet kritike, ku kurba e infektimit dhe e vdekjeve vazhdon të jetë në rritje. Në 24 orët...

Realizohet për herë të parë në spitalin e Sarandës një ndërhyrje...

TIRANË, 7 nëntor /ATSH/ Për herë të parë në Spitalin e Sarandës është realizuar një ndërhyrje delikate ortopedike për rregullimin e një deformimi të...

Pse Buckingham Palace e mbajti sekret hospitalizimin e mbretëreshës?

LONDËR, 28 tetor /ATSH/ - Kur Buckingham Palace njoftoi se mbretëresha Elizabeth do të hiqte dorë nga një udhëtim në Irlandën e Veriut për...

BM – Buckingham Palace: Mbretëresha Elizabeth kalon natën në spital

LONDËR, 22 tetor /ATSH-DPA/ - Mbretëresha britanike Elizabeth II kaloi natën e së mërkurës në spital për "hetime paraprake" pasi anuloi vizitën e saj...

COVID-19 – Sistemi spitalor rumun në situatë apokaliptike

BUKURESHT, 21 tetor /ATSH-DPA/ -Një rritje e madhe e numrit të pacientëve me COVID-19 po e çon në kufijtë e kapacitetit sistemin e kujdesit...

Ish-presidenti Bill Clinton drejt shërimit, pas shtrimit në spital

LOS ANXHELES, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton është shtruar në spital me një infeksion që nuk ka lidhje me koronavirusin dhe...

Manastirliu inspekton spitalin Covid 4: Të përgatitur për çdo skenar

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka parë nga afër përgatitjet që po bëhen në spitalin COVID 4, i...

Tjetër ndërhyrje neurokirurgjikale e suksesshme në spitalin Memorial të Fierit

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Për herë të parë është realizuar me sukses ndërhyrja neurokirurgjikale e heqjes së tumorit kranial në spitalin rajonal Memorial të Fierit,...

COVID-19 – OBSH: Përzierje antitrupash kundër rrezikut të shtrimit në spital

ROMË, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka rekomanduar një trajtim të bazuar në kombinimin e dy antitrupave monoklonalë, kazirivimab dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA