Ballina Etiketimet Situata

Etiketim: situata

COVID-19/ Koraqi: Kemi stabilitet, virulenca e virusit e pandryshuar

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT, Andi Koraqi, theksoi sot se “situata nga COVID-19 duket e stabilizuar, për faktin se...

Reshje shiu dhe dëbore në Kukës/ Gjici: Situata nën kontroll, e...

TIRANË, 11 janar/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Kukësit, Safet Gjici tha sot se situata në këtë bashki është nën kontroll, por ka vështirësi në...

Situata hidrike në qarkun Shkodër nën kontroll, Angoni inspektime në Urën...

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Prefektja e qarkut Shkodër, Majlinda Angoni, në cilësinë e kryetares së Komisionit të Mbrojtjes Civile, po monitoron në terren situatën e...

COVID-19/ Epidemiologu Ylli: Ende larg imunitetit të tufës, muajt në vijim...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Dr. Alban Ylli, epidemiolog pranë Institutit të Shëndetit Publik deklaroi sot se "na pret një dimër i vështirë, pasi vendi jonë...

“Pjesë e rrjetit Covax”/ Tomini: Shpresojmë ta aplikojmë vaksinën antiCovid në...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Shefja e epidemiologjisë pranë Instritutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi sot se shpresojmë me zemër të madhe që javët e...

TUNIZI – MSH: Situata e COVID-19 në vend serioze

TUNIZ, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Sipas Ministrisë tuniziane të Shëndetësisë, situata e COVID-19 në vend është serioze dhe e rrezikshme, për shkak të numrit...

Zjarret në vend/ 200 efektivë të FA në terren, asnjë qytetar...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Rreth 200 efektivë të Forcave të Armatosura u kanë ardhur në ndihmë forcave zjarrfikëse në disa bashki të vendit, ku janë...

COVID-19/ Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve për ATSH-në: Ndryshim qasjeje ndaj...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve njëherazi edhe zv.ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli në një intervistë për Agjencinë Telegrafike...

BE ndihma mjekësore për Shqipërinë/ Manastirliu: Forcojmë kapacitetet spitalore. Nuk do...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Në kuadër të marrëveshjes së lidhur me Bashkimin Europian për ndihma me pajisje mjekësore për përballimin e pandemisë së shkaktuar nga...

“Nuk ka shpërthime komunitare të virusit”/ Bino për ATSH-në: Të respektohen...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Silva Bino, përgjegjëse e departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik foli për Agjencinë Telegrafike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA