Ballina Etiketimet Situata

Etiketim: situata

Mbi 10 mijë vaksinime në ditë/ Mjeku imunolog Sulçebe: Arrijmë kufirin...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Mjeku imunolog, Genc Sulçebe  deklaroi se "ka një përshkallëzim të ritmit të vaksinimit, i cili po kalon mbi 10 mijë vaksina...

COVID-19/ Brataj: Situata normale, vera do të jetë më e qetë;...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Skënder Brataj tha sot se, "në këtë moment numrat e personave të infektuar me COVID-19 janë...

GREQI – Situata epidemiologjike nga COVID-19 mbetet tejet e rëndë

ATHINË, 8 mars /ATSH-ANA/ - Situata epidemiologjike në Greqi mbetet jashtëzakonisht e rëndë, nënvizoi zëdhënësja e qeverisë greke, Aristotelia Peloni në një konferencën për...

COVID-19/ Brataj: Jo mbyllje totale, shtrëngim masash për disa aktivitete që...

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ "Kemi një rritje të infektimeve tek moshat e reja, mesatarja e rasteve ditore është 1106 krahasuar me javën e pestë...

Stuhi bore në Elbasan/Balla: Po punohet për pastrimin e rrugëve dhe...

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/- Qarku i Elbasanit është përfshirë nga reshje të dendura bore ku trashësia kalon edhe mbi 70 cm ndërsa puna vazhdon për...

Reshjet e dëborës/ Çako: Nuk ka asnjë aks rrugor të bllokuar,...

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/Drejtori i Përgjithshëm i Emergjencave Civile Haki Çako deklaroi sot se nuk ka asnjë aks rrugor të bllokuar, por për shkak të...

FOTO- Reshjet në Vlorë/ “Iku koha kur rrugët e qytetit qëndronin...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH / Pas reshjeve të dendura gjatë mbrëmjes dhe paradites së sotme, situata në Vlorë është normalizuar. Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri...

Reshjet e shiut/ Probleme në Shkodër dhe Vlorë, strukturat në gatishmëri

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Reshjet e shiut me intensitet të lartë, si dhe shkrirja e dëborës në zonat veriore kanë shkaktuar probleme në qarkun e...

“Situata nga COVID-19 po ndiqet në mënyrë dinamike”/ Tomini: Masat e...

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Eugena Tomini, deklaroi sot se situata nga COVID-19 po ndiqet në mënyrë dinamike dhe masat...

“Transmetimi më i lartë i infeksionit në bare dhe restorante”/ Tomini:...

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ “Transmetimi më i lartë i infeksionit bëhet nëpër bare dhe restorante, në tregje dhe për shkak të mosmbajtjes së maskave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA