Ballina Etiketimet Sistem shendetesor

Etiketim: sistem shendetesor

Burgjet/ 23% më shumë konsulta mjekësore dhe psikiatrike krahasuar me vitin...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tha sot se kujdesi shëndetësor ndaj personave të dënuar dhe të paraburgosur në IEVP-të e vendit,...

FOKUS – Largimi nga BE pa marrëveshje rrezikon sektorin shëndetësor britanik

LONDËR, 22 dhjetor /ATSH-AFP/ - Largimi i Britanisë së Madhe nga tregu i vetëm i Bashkimit Europian pa një marrëveshje paraqet një rrezik në...

IRLANDA E VERIUT- Shërbimi shëndetësor nën presion të papërballueshëm

DUBLIN, 16 dhjetor /ATSH-DPA/ - Shërbimi shëndetësor i Irlandës së Veriut po përballet me një presion në rritje në spitalet e tij, me raporte...

SHBA – Sistemi shëndetësor në vështirësi për shkak të valës në...

NJU JORK, 8 dhjetor /ATSH-AA/ - Kreu i zyrës së shëndetit publik në SHBA, Jerome Adams theksoi se vala e koronavirusit të ri (COVID-19)...

COVID-19 – Tsipras: Sistemi shëndetësor pothuajse ka arritur kufijtë e tij

ATHINË, 23 nëntor /ATSH-ANA/ - Sistemi kombëtar shëndetësor pothuajse ka arritur kufijtë e tij dhe ne duhet ta mbështesim atë në mënyrë thelbësore, duhet...

COVID-19 – OECD: Dobësi serioze në sistemet shëndetësore europiane

PARIS, 19 nëntor /ATSH-DPA/ - Pandemia e COVID-19 ka zbuluar dobësi serioze në sistemin shëndetësor të vendeve evropiane, sipas një raporti të botuar sot...

Rihapja graduale e sistemit shëndetësor/ Zgjerohet fasha orare e vizitave në...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu tha se do të vijohet me planin e rihapjes graduale të sistemit shëndetësor. Sipas...

Basha: Sektori shëndetësor në kolaps

TIRANË, 26 prill /ATSH/ -“Sektori shëndetësor ndodhet në kolaps për shkak të keqmenaxhimit”, - deklaroi sot kryetari i PD-së, Lulzim Basha në hapjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA