Ballina Etiketimet Siguri rrugore

Etiketim: siguri rrugore

FOTO/ Këndi Edukativ i Sigurisë Rrugore nga DSHPTRR, fëmijët njihen me...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit dhe edukimit mbi sigurinë rrugore, Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor vazhdon projektet e...

“2020-ta, viti i sigurisë rrugore/ Në 7 muaj përgjysmim i jetëve...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Numri i jetëve të shpëtuara gjatë 7 muajve të parë të vitit 2020 është dyfish në krahasim me vitin 2013. Ministri i...

Masat ndaj COVID-19/ Policia Rrugore: Qytetarët më të sensibilizuar, vetëm katër...

TIRANË, 6 prill /ATSH - A. Fortuzi/ Policia e Rrugore e Tiranës ka konstatuar vetëm katër raste, në shkelje të fashës së orarit të...

Kontrolle të shtuara për sigurinë rrugore, Ismaili për ATSH: 542 patenta...

TIRANË, 20 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Shtimi i kontrolleve nga ana e Policisë Rrugore ka çuar në arrestimin e 176 drejtuesve të automjeteve në 20 ditët...

Siguria rrugore/ Veliu: Shumëfishim i gjobave për përdorimin e telefonit apo...

TIRANË, 17 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Siguria Rrugore është prioritet i Ministrisë së Brendshme për vitin 2020 dhe për këtë qëllim kanë nisur diskutimet për ndryshimet...

“Viti 2020 viti i sigurisë rrugore”, Lleshaj: Brenda shkurtit propozime konkrete...

TIRANË, 17 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Viti 2020 do të jetë viti i sigurisë rrugore. Këtë theksoi Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, gjatë tryezës së mbajtur...

Rritja e parametrave të sigurisë rrugore/ Specialistët për ATSH-në: 197 aksidente...

TIRANË, 23 nëntor/ ATSH- Arbi Fortuzi/ Parametrat e sigurisë rrugore janë përmirësuar, falë dhe masave të marra nga Drejtoria e Policisë Rrugore. Agjencia Telegrafike Shqiptare...

Rritja e sigurisë, 79 të proceduar gjatë 24 orëve të fundit

TIRANË, 19 nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/- Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë proceduar penalisht 79 shtetas, konkretisht: 13 janë arrestuar, 8 janë...

BREGU I FILDISHTË – Drogba ambasador i sigurisë rrugore në Afrikë

ABIJAN, 28 tetor /ATSH-AFP/ Ish-ylli i futbollit afrikan, Didier Drogba u emërua ambasador i një fushate të Federatës Ndërkombëtare të Automjeteve (FIA) për të...

Siguria rrugore, largohen shitësit ambulantë në aksin Rrogozhinë-Fier

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Largimi i shitësve ambulantë në aksin Rrogozhinë-Fier synon rritjen e sigurisë rrugore dhe shmangien e aksidenteve. Autoriteti Rrugor Shqiptar së bashku me Bashkitë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA