Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: Shkolla

Programi “EU4Schools”, mbështetje Shqipërisë për rimëkëmbjen e 58 objekteve shkollore pas...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë në takimin me Komitetin Drejtues të Programit “EU4Schools”. “Në mbledhjen online të...

Qeveria miraton fondet e Rindërtimit për 7 objekte arsimore në Kamzë...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot përdorimin e fondit të Rindërtimit për financimin e rindërtimit/rikonstruksionit të objekteve arsimore në bashkitë Kamzë dhe...

Fotogaleri/ 14 shkolla e kopshte të reja në bashkinë e Kamzës

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot kopshtet e shkollat e rindërtuara në Bathore dhe Paskuqan pas shkatërrimit që la pas...

Rindërtimi i “Sami Frashërit”/ Veliaj: Monika duhet çuar në Prokurori për...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi duhet të paditet në Prokurori për...

Rifillimi i mësimit/ Kushi pranë nxënësve të shkollës ”Servete Maçi” në...

TIRANË, 11 Janar/ATSH/ Në rinisje të procesit mësimor për nxënësit e arsimit parauniversitar, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi vizitoi sot shkollën...

Shkolla e rilindur e Sukthit “Njazi Mastori”, nga epiqendër e përmbytjeve...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ -Kryeministri Edi Rama vizitoi sot shkollën e rindërtuar në Sukth, “Njazi Mastori”. “Shkolla e rilindur e Sukthit “Njazi Mastori”, nga një...

“158 shkolla të reja me standarde europiane”/ Rama inspekton 2 shkolla...

TIRANË, 29 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Larushk dhe në Luz të Krujës, ku po vijon papushim puna në kantieret e shkollave. Rama...

Investimet në Divjakë/ Braçe: Nuk është luks ndërtimi i institucioneve arsimore,...

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ -Zv/Kryeministri Erion Braçe ka reaguar sot ndaj disa komentuesve pas investimeve që janë kryer në Divjakë, ku janë ndërtuar disa...

Shkolla e rilindur nëntëvjeçare Shënepremte, Divjakë/ Kushte optimale, pas dekadash braktisjeje

  TIRANË, 22 dhjetor /ATSH/ -Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga zv.kryeministri Erion Braçe, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi dhe kryetari i...

Përdorimi i materialeve ricikluese/ Aktivitetet me nxënësit e shkollës së saporindërtuar...

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ - Nxënësit e shkollës së sapo rindërtuar në Durrës, “Neim Babameto” zhvilluan sot disa aktivitete sensibilizuese  mbi menaxhimin e mbetjeve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA