Ballina Etiketimet Shkoder

Etiketim: Shkoder

“PS synon të fitojë qarkun e Shkodrës”/ Beqaj: Listat e hapura,...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëkohësisht drejtuesi politik i qarkut të Shkodrës, Ilir Beqaj deklaroi sot se, PS synon të...

Shkodër/ Shpërndahen çanta dhe komplete didaktike për fëmijët e komunitetit rom

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Bashkia e Shkodrës vazhdon mbështetjen e familjeve në nevojë dhe fëmijëve të tyre. Në mjediset e Qendrës Komunitare Multifunksionale "Për Familjen",...

Shkodër/ Vijon puna për përmirësimin e 10 kilometrave rrugë dhe kanale...

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Në Njësinë Administrative Rrethina në Shkodër po punohet për riparimin e rrugëve dhe pastrimin e kanaleve anësore. Vëmendja është përqendruar në...

Shkodër/ Nis puna për restaurimin e banesës së familjes Shurdha, monument...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ Në qytetin e Shkodrës ka nisur puna për restaurimin e banesës së Muhamet Shurdhës, monument kulture kategori l. Projekti i restaurimit është...

Kombëtarja e femrave, grumbullim 5-ditor në Shkodër

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Kombëtarja e femrave, e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka nisur një grumbullim 5-ditor (16-20 shtator) në qytetin e Shkodrës...

Bypass-i i Shkodrës/ Miratohet fondi prej 304 milionë lekësh për shpronësimin...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për shpronësimin për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken...

Shkodër/ Mbi 2 mijë fëmijë nisin vitin parashkollor në 57 kopshte...

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Në territorin e bashkisë së Shkodrës kanë nisur vitin parashkollor në 57 kopshte e çerdhe mbi 2 mijë fëmijë. “Njomëzat” është...

U deklarua i përfunduar në fushatën e 2013-ës/ Punë e pandërprerë...

TIRANË, 10 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama inspektoi sot bypass-in e Shkodrës, ku së shpejti përmbyllen edhe pagesat e shpronësimeve, që ishin dikur në...

133 mijë shërbime në vit për drejtuesit e automjeteve/ Qendër rajonale...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Drejtoria Rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Shkodër shumë shpejt do të jetë një qendër shërbimesh dinjitoze, si dita me...

Majlinda Angoni emërohet prefekte e qarkut Shkodër

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Majlinda Angoni është prefektja e re e qarkut Shkodër. Këshilli i Ministrave, në mbledhjen e tij të radhës mori vendimin për emërimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA