Ballina Etiketimet Shkarkim

Etiketim: shkarkim

Vetingu, KPA lë në fuqi shkarkimin e drejtuesit të prokurorit të...

TIRANË, 29 korrik /ATSH/ Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot të lërë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin...

KPK shkarkon nga detyra prokuroren Daniela Sulaj

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) shkarkoi sot nga detyra prokuroren Daniela Sulaj, e cila mbante pozicionin e Inspektores Magjistrate...

RUMANI – Kryeministri Citu shkarkon ministrin e Financave

BUKURESHT, 8 korrik, /ATSH-DPA/ - Ministri rumun i Financave, Alexandru Nazare u shkarkua pasi kryeministri, Florin Citu e akuzoi atë për mosrealizimin e mbledhjes...

Vetingu/ KPK shkarkon prokurorin e Vlorës, Saimir Smaka

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot shkarkimin nga detyra të subjektit të rivlerësimit, Saimir Smaka, prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës...

Shkarkimi i Metës/ Spiropali: Çliruam institucionin e Presidentit nga paligjshmëria dhe...

TIRANË, 15 qershor /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali u shpreh sot për shkarkimin e Metës se, Kuvendi çliroi institucionin...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Shkodrës, Luveda Dardha

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot me shumicë votash të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Shkodrës, Luveda Dardha. Procesi i...

Shkarkimi nga Kuvendi/ Meta: Shfaqja më e fundit e parlamentit monist

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ Presidenti i Republikës Ilir Meta e konsideroi sot shkarkimin e tij nga Kuvendi si “shfaqja më e fundit e parlamentit...

Shkarkimi i Metës/ Hyseni: Presidentit i ndalohet të marrë pjesë në...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Deputeti i PS, Alket Hyseni, i cili ishte edhe kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit, deklaroi sot se,...

Shkarkimi i Metës/ Braimllari: Parlamenti ilegjitim synon të heqë vëmendjen nga...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari reagoi sot ndaj vendimit të Kuvendit për shkarkimin e Presidentit...

Shkarkimi i Metës/ Presidenca: Zero shqetësim nga vendimi antikushtetues dhe qesharak

TIRANË, 9 qershor/ ATSH/ Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, reagoi sot pas vendimit të Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit. "Zero shqetësim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA