Ballina Etiketimet Shkarkim

Etiketim: shkarkim

U arrestua nga SPAK/ KLGJ pranon kërkesën e Inspektorit të Lartë...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor pranoi sot kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për masën disiplinore shkarkim nga detyra për...

Vetingu/ KPA lë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e...

TIRANË, 9 mars /ATSH/ Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot lënien në fuqi të vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit i cili...

SHBA – Biden: Demokracia është e brishtë

UASHINGTON, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden deklaroi se, pavarësht pafajësisë së Donald Trump në procesin për fajësimin e tij, karakteri i...

KPK shkarkon prokurorin e Apelit në Vlorë, Enrik Haxhiraj

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi sot nga detyra prokurorin e Apelit në Vlorë, Enrik Haxhiraj. Vendimi u dha nga trupa...

U denoncua për korrupsion/ Ministria e Shëndetësisë dënon me forcë aktin:...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dënon me forcë veprimin e paligjshëm dhe korruptiv, të sanitares me inicialet T. A., të...

Vetingu/ KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Apelit të Vlorës, Pelivan...

TIRANË, 11 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Komisioni i Pavarur i Komunikimit ka shkarkuar ditën e sotme nga detyra prokurorin e Apelit në Vlorë, Pelivan Malaj. Trupa e...

UASHINGTON – Pelosi: Shkarkimi i Trump urgjencë e një rëndësie të...

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-AFP/ - Kryetarja demokrate e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi tha sot se largimi i Donald Trump nga pushteti ishte një...

TikTOK ende në platformat e shkarkimit të aplikacioneve

UASHINGTON, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Një gjyqtar amerikan ka vendosur të mbajë TikTOK në platformat e shkarkimit të aplikacioneve në telefonat celularë në SHBA,...

FOKUS – 9,6 milionë gjermanë shkarkojnë aplikacionin gjurmues COVID-19

BERLIN, 19 qershor /ATSH-DPA/ - Rreth 9,6 milionë gjermanë kanë shkarkuar aplikacionin gjurmues COVID-19, deklaroi instituti ''Robert Koch'' (RKI). Aplikacioni u vu në dispozicion për...

Abuzimi me të miturën, Shahini: Kur rastet denoncohen, personat përgjegjës ndëshkohen...

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka reaguar ndaj rastit të abuzimit seksual ndaj një të miture në Babrru,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA