Ballina Etiketimet Sfida

Etiketim: sfida

FOKUS – NATO dhe BE thirrje për unitet mes SHBA-së dhe...

BRUKSEL, 21 shkurt /ATSH-AA/ - Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe zyrtarët e lartë të BE-së, Ursula von der Leyen dhe Charles Michel nxitën...

BRUKSEL – Stoltenberg: NATO e gatshme për sfida në çdo kohë

BRUKSEL, 18 janar /ATSH-ANSA/ - Kur isha student në Oslo bota ishte ndryshe nga tani, ishte koha e Luftës së Ftohtë dhe vija midis...

GJERMANI – Seibert: Gjermanët dhe europianët përballë sfidave së bashku me...

BERLINO, 17 nëntor /ATSH-ANSA/ - Gjermanët dhe europianët duhet të përballen me sfidat e mëdha së bashku me SHBA-në për të qenë efektivë, deklaroi...

KROACI – Plenkoviç: Sfida të vështira na presin

ZAGREB, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Pas këtij rezultati të shkëlqyer dhe besimit të shumicës së kroatëve, që nga nesër na presin sfida të vështira...

BRUKSEL – Stoltenberg: NATO mund të ndihmojë në frenimin e pandemisë

BRUKSEL, 2 prill /ATSH-DPA/ - Ministrat e jashtëm të NATO-s përgatitën aleancën e mbrojtjes për veprime të mëtejshme në pandeminë aktuale të koronavirusit gjatë...

ITALI – Di Maio: Do t’i përballojmë të gjitha sfidat nga...

ROMË, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Italia është një vend i fortë, transparent dhe i përgjegjshëm dhe ky është një apel që unë dua t'i...

BRITANI E MADHE – Stoltenberg: Rritja e Kinës, ndërlikime sigurie për...

LONDËR, 3 dhjetor /ATSH-DPA/- Për herë të parë në historinë e NATO-s, aleanca i referohet sfidave të paraqitura nga Kina në një deklaratë të...

FOTO- Në sfidë me temperaturat e ulëta në Tiranë

TIRANË, 16 janar/ATSH/- Ndonëse temperaturat janë të ulëta, punonjësit e bashkisë së mirëmbajtjes në kryeqytet nuk janë ndalur nga i ftohti i këtyre ditëve. Kryetari...

Mbrojtja e mjedisit, aset për promovimin e turizmit

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/ - "10 milionë turistë është objektiv, jo vetëm sfidë! Qëllim në dukje i largët, por i realizueshëm për Ministrinë e Turizmit...

KOMENT – Dhuna, korrupsioni dhe Trump sfidat e Obradorit

MEKSIKO, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Nga dhuna, që lidhet me trafikun e drogës, deri te  marrëdhëniet e komplikuara me SHBA-në, janë sfidat e shumta...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA