Ballina Etiketimet Sëmundje

Etiketim: sëmundje

GJENEVË – OBSH: Epidemia e COVID-19 ka arritur një “rrafshnaltë”

GJENEVË, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Epidemia e koronavirusit të ri ka arritur një "rrafshnaltë" në Brazil, vendi i dytë më i prekur në botë...

VIDEO/ I infektuari me COVID-19 rrëfen sëmundjen e tmerrshme

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Një 50-vjeçar, një prej 82 pacientëve të shtruar në spitalin Infektiv në Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza", i cili prej dy...

Brataj: Virusi do bëjë ciklin 5-mujor, ka gjasa që në verë...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Drejtori i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj deklaroi këtë mbrëmje në një intervistë televizive se duke parë ecurinë e...

Dita Botërore e Melanomës, simptomat dhe parandalimi i kancerit tё lёkurёs

TIRANË, 4 maj/ATSH/ 4 maji njihet ndryshe edhe si Dita Botërore e Melanomës, e cila synon rritjen e ndërgjegjësimin e popullatës ndaj kancerit tё...

FRANCË – Veran: Shqetësim dhe vigjilencë për sëmundjen e rëndë që...

PARIS, 29 prill /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Shëndetësisë, Olivier Veran theksoi sot se duhet të merret shumë seriozisht shfaqja në Francë e rasteve...

Shmangni udhëtimet nëse jeni me kollë dhe temperaturë

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i ka bërë apel qytetarëve të shmangin udhëtimet nëse janë me kollë dhe temperaturë. Ekspertët e...

KINË – Konfirmohen katër raste të reja me sëmundjen misterioze

PEKIN, 18 janar /ATSH-DPA/ - Pas përhapjes së një sëmundjeje misterioze të mushkërive janë konfirmuar katër raste të reja në qytetin qendror kinez, Wuhan. Autoritetet...

MUZIKË – Bieber preket nga Lyme

MONTREAL, 9 janar /ATSH-AFP/- Këngëtari kanadez, Justin Bieber, njoftoi nëpërmjet një publikimi në Instagram se ishte prekur nga sëmundja e Lyme-it. “Kohët e fundit më...

MJEKËSI – I njihnit pesë superbakteret?

UASHINGTON, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Tashmë ekziston një ''listë e zezë'' me pesë baktere dhe 11 mikrobe që përbëjnë "një kërcënim urgjent" për shëndetin...

SHËNDETËSI – Deri në vitin 2045 diabeti do të prekë 700...

ANKARA, 14 nëntor /ATSH-AA/ - Numri i personave të moshës 20 dhe 79 vjeç me diabet pritet të arrijë në 700 milionë deri në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA