Ballina Etiketimet Scholz

Etiketim: scholz

COVID-19 – Scholz pro vaksinimit të detyrueshëm

BERLIN, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Kancelari i ardhshëm gjerman, Olaf Scholz, tha sot se është në favor të vaksinimit të detyrueshëm kundër COVID-19 për...

KOMENT – Koalicioni qeverisës gjerman premton ndryshime radikale

BERLIN, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Gjermania është gati të përballet me ndryshime të mëdha nën qeverinë e saj të ardhshme të qendrës së majtë,...

GJERMANI – Scholz: Masa për frenimin e Covid-19

BERLIN, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Socialdemokrati Olaf Scholz, i thirrur për të marrë detyrën nga Angela Merkel në krye të Gjermanisë, shpreson se vendi...

GJERMANI – Scholz premton përmirësim të situatës energjetike

BERLIN, 28 tetor /ATSH-ANSA/ - Qeveria e re në vitin e parë të punës do të nisë gjithçka ndryshimet legjislative të nevojshme për të...

GJERMANI – Merkel uron Scholz për fitoren në zgjedhje

BERLIN, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane në largim, Angela Merkel uroi sot personalisht Olaf Scholz e partisë socialdemokrate (SPD) për suksesin e tij...

GJERMANI – Scholz: Shpresoj në formimin e një koalicioni para Krishtlindjeve

BERLIN, 27 shtator /ATSH–ANSA/ - Ne do të donim të ndërtonim një koalicion qeverisës sa më shpejt të jetë e mundur, deklaroi Olaf Scholz,...

PORTRET – Olaf Scholz pragmatiku në ngjitje i social-demokratëve

BERLIN, 26 shtator /ATSH-DPA/ - Një performancë solide e fushatës nga Olaf Scholz, ministri i Financave i Gjermanisë dhe zëvendës i kancelares Angela Merkel,...

GJERMANI – Scholz fiton debatin e fundit televiziv mes kandidatëve për...

BERLIN, 20 shtator /ATSH-DPA/ - Kandidati për kancelar i qendrës së majtë gjermane, Olaf Scholz i social-demokratëve (SPD) fitoi dje debatin e fundit të...

GJERMANI – Scholz më bindësi në debatin e dytë televiziv për...

BERLIN, 13 shtator /ATSH-ANSA/ - Socialdemokrati gjerman, Olaf Scholz ishte më bindësi me 41% të miratimit nga telespektatorët e një debati televiziv mes kandidatëve...

GJERMANI – Scholz: Fëmijët në shkollë, jo më lockdown

BERLIN, 7 shtator /ATSH-ANSA/ - Ne nuk do të kemi asnjë bllokim tjetër dhe mund t'i dërgojmë fëmijët tanë në shkolla, deklaroi zëvendëskancelari gjerman...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA