Ballina Etiketimet Sarri

Etiketim: Sarri

FUTBOLL – Sarri trajneri i ri i Lazios

ROMË, 10 qershor /ATSH-AA/ - Klubi i futbollit Lazio ka angazhuar trajnerin italian, Maurizio Sarri për të drejtuar skuadrën. Klubi italian i Serie A tha...

Asnjë tension me De Ligt, hollandezi mbrojtësi më i fortë në...

TIRANË, 8 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Vetëm një periudhë pushimi për të rekuparuar formën më të mirë fizike dhe psikologjike, e rakorduar me trajnerin Maurizio Sarri....

SERIA A/ Supersfida “Inter”-“Juventus”, Sarri: Nuk ka favorit

TIRANË, 5 tetor/ATSH-A. Fortuzi/ "Inter" dhe "Juventus" do të sfidohen të dielën në mbrëmje në supersfidën e javës së 7-të të Seria A. Në kuadër...

Shkëmbimi Danillo-Cancelo, mungojnë vetëm firmat

TIRANË, 6 gusht/ATSH/- Shkëmbimi mes Danilo Luiz da Silva të “Manchester City-t” dhe Juan Cancelo të “Juventusit” është çështje e kryer, tashmë mungon vetëm...

Sarri thërret Hysajn tek “Juventus”

TIRANË, 31 korrik /ATSH/ - Juventusit i rikthehet interesi për Elseid Hysajn. Trajneri i kampionëve të Italisë, Maurizio Sarri, që i njeh mirë dhe...

Pas Ramsey dhe Rabiot, “Juventus” kërkon edhe Eriksen

TIRANË, 29 Korrik /ATSH/ -Maurizio Sarri nuk kënaqet lehtë. Edhe pse Juventusi në këtë merkato ka afruar në skuadër dy mesfushorë me peshë siç...

“Juventus”, dhuratë Sarrit një “top player”

TIRANË, 23 Qershor /ATSH/ - Juventusi vendosi t’i besojë pankinën Maurizio Sarrit, ndërsa në pritje të nisjes së grumbullimit për sezonin e ri, ka...

Zyrtare, Maurizio Sarri trajner i Juventusit

TIRANË, 16 Qershor /ATSH/ -Tashmë është zyrtare, Maurizio Sarri emërohet trajnerin i Juventusit në Serinë A. Tekniku 60-vjeçar italian është liruar nga kontrata ne...

Higuan e bën të qartë: Në Itali vetëm te “Juventus”

TIRANË, 15 qershor/ATSH/-Gonzalo Higuain dëshiron të qëndrojë te “Juventus”.  “El Pippita’ ka theksuar se në Itali, në Seria A do të luante vetëm për...

Sarri pranë “Juventusit”, arrihet marrëveshja me “Chelsean”

TIRANË, 14 qershor /ATSH/ - Maurizio Sarri është gjithnjë e më pranë "Juventusit", pasi një udhëtim në Londër i drejtorit sportiv të bardhezinjve, Fabio...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA