Ballina Etiketimet SANITARE

Etiketim: SANITARE

Gjykata jep masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-sanitaren Tire...

TIRANË, 14 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Tire Alldervishi, ish-sanitarja e Qendrës Spitalore "Shefqet Ndroqi" apo spitalit COVID 2, do të vijojë të qëndrojë në qeli, ndërsa...

Standarde europiane në qendrën shëndetësore nr. 1 në kryeqytet/ Rama: Rasti...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot qendrën e re shëndetësore nr. 1 në kryeqytet, e transformuar rrënjësisht në zinxhirin e 300 qendrave...

Arrestohet sanitarja e spitalit COVID 2/ Akuzohet për mashtrim dhe korrupsion

TIRANË, 13 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Policia e Tiranës ka arrestuar sanitaren në spitalin COVID 2, që akuzohet se ka mashtruar një qytetare, duke u hequr...

U denoncua për korrupsion/ Ministria e Shëndetësisë dënon me forcë aktin:...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dënon me forcë veprimin e paligjshëm dhe korruptiv, të sanitares me inicialet T. A., të...

Historia e 53-vjeçares në kushte të vështira financiare/ Samijes i mundësohet...

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/ Samije Gerbeti tashmë është punonjësja më e re në Qendrën Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’. Pasi historia e saj u bë publike në një...

BRUKSEL – BE zgjat afatin për lejen paraprake lidhur me eksportet...

BRUKSEL, 24 prill /ATSH-AA/- Bashkimi Europian ka vendosur të zgjasë afatin e masës për lejen paraprake lidhur me eksportet e pajisjeve të mbojtjes personale...

COVID-19/ Manastirliu: Puna e sanitareve në spitalet COVID, e paçmuar në...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ -Puna e sanitareve në spitalet COVID është e paçmuar në këto ditë të vështira. Në luftën ndaj koronavirusit, përveç punës së palodhur...

ZVICËR – OBSH: Vetëm maskat sanitare nuk mjaftojnë kundër COVID-19

GJENEVË, 6 prill /ATSH-AFP/- Vetëm maskat nuk janë zgjidhja kundër pandemisë së COVID-19, njoftoi sot kreu i OBSH-së. Përdorimi i tyre i përhapur në mesin...

SPANJE – Arrin në 5 400 numri i punonjësve sanitare të...

MADRID, 24 mars /ATSH-ANSA/- Punonjësit shëndetësorë të infektuar me koronavirus në Spanjë janë rritur në 5 400, ku vetëm në 2 ditët e fundit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA