Ballina Etiketimet Rruga

Etiketim: Rruga

Rruga Qukës-Qafë Plloçë/ Balluku: Lotet të pafinancuara, kemi hapur procedurat për...

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se po punohet për të gjetur financimin e dy loteve për...

Rruga e lumit të Vlorës/ Aks i rëndësishëm me rëndësi historike...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Deputeti i qarkut të Vlorës, Alket Hyseni, i kërkoi sot deputetëve votimin e marrëveshjes së huasë ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe...

Memaliaj/ Punohet për rehabilitimin e 18 km rrugë në 6 fshatra...

TIRANË, 31 gusht /ATSH/ Ekipi i bashkisë së Memaliajt prej një jave po punon intensivisht për rehabilitimin e rrugës 12 km të gjatë që...

Dibër/ Hapet rruga në Zimur, Imeraj: I dhamë zgjidhje një shqetësimi...

TIRANË, 6 qershor/ATSH/- Bashkia e Dibrës ka ndërhyrë në Zimur, njësia administrative Tomin, për ti dhënë zgjidhje një shqetësimi të kahershëm të banorëve të...

SOFT NEWS – E dini ku ndodhet rruga më e rrezikshme...

LA PAZ, 10 maj /ATSH/ - Quhet ''Rruga e Jungasve'' dhe ndodhet në Bolivi. ''Ajo është rruga më e rrezikshme në botë dhe jo rastësisht...

FOTO/ Punimet për ndërtimin e lotit të 3 të rrugës së...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Punimet për ndërtimin e lotit të tretë të rrugës së Lumit të Vlorës po vijojnë me intensitet të lartë. Kryeministri Edi Rama...

Realizohen 40% e punimeve në aksin Grekan–Gjyralë

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ Rruga Grekan-Gjyralë në qarkun e Elbasanit më herët paraqiste një situatë kaotike në infrastrukturë, për shkak të dëmtimit të rrugës...

Foto/ UKT drejt finalizimit të një tjetër investimi në rrjetin e...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Tiranë është drejt finalizimit të një tjetër investimi në kryeqytet. Specialistët e terrenit janë duke punuar në kryqëzimin...

Fondi i Kuvajtit për Zhvillimin, financon rehabilitimin e rrugës së lumit...

TIRANË, 22 janar /ATSH/- Këshilli i Ministrave, miratoi sot në parim marrëveshjen ndryshuese, me shkëmbim letrash, të marrëveshjes së huas, ndërmjet Republikës së Shqipërisë...

Lekdushk-Bënçë-Tepelenë, investimi me impakt në zonat rurale

TIRANË, 16 shtator /ATSH/- Lekdushk-Bënçë-Tepelenë, është një tjetër rrugë e rëndësishme ku po fokusohet investimi i projektit të qeverisë shqiptare dhe Bankës Botërore "Për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA