Ballina Etiketimet Rrjet

Etiketim: rrjet

Gjysmë miliard dollarë investime në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike

TIRANË, 18 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot se qeveria ka investuar afro gjysmë miliardi dollarë në rrjetin e shpërndarjes së energjisë...

Moti i keq/OSHEE: Janë riparuar 95% e avarive në rrjet

  TIRANË, 11 mars/ATSH/ Operatori i Shpërndarjes së Energjisë (OSHEE) informon se grupet e avarisë janë duke punuar në terren për eliminimin e defekteve që...

Mblidhet Rrjeti Antikorrupsion/ Ministrja Gjonaj kërkon rezultate të menjëhershme

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Në Ministrinë e Drejtësisë, nën kryesimin e ministres Etilda Gjonaj u mblodh sot për herë të parë Rrjeti i Koordinatorëve Antikorrupsion. Ky...

OST riparon defektin/ Rikthehet energjia për banorët në disa zona të...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë (MIE) bën të ditur se është riparuar avaria në linjën 110 kV Farkë - Ibë...

OSSH në gatishmëri të plotë, bora pengesë për eliminimin e avarive...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Prej disa ditësh vendi është përfshirë nga një mot i keq, shoqëruar me reshje të dendura shiu dhe bore, kryesisht në...

BRUKSEL – KE: Financim për rrjetin e ri të energjisë elektrike...

BRUKSEL, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian do të investojë 720 milionë euro (844 milion dollarë) për të lidhur rrjetet elektrike të vendeve baltike...

“Ujë 24 orë për Dukatin e Ri”/ Projekti përfundon brenda 2...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Kryetari i bashkisë Vlorë, Dritan Leli monitoroi ecurinë e punimeve në projektin që garanton furnizim 24 orë me ujë të pijshëm...

TURQI – Rritet kontrolli në rrjetet sociale

STAMBOLL, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Turqia miratoi sot një ligj që rrit konsiderueshëm pushtetin e autoriteteve mbi rrjetet sociale, një tekst që ka ngjallur...

BRUKSEL – KE: 5G mund të jetë europiane në BE

BRUKSEL, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Grupet europiane Nokia dhe Ericsson mund t'i ofrojnë Bashkimit Europian gjithçka që duhet për të zhvilluar infrastrukturën 5G nëse...

SHBA – O’Brien: Vendimi i BM për “Huawei” konsensus ndërkombëtar në...

UASHINGTON, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Shtëpia e Bardhë përshëndeti emergjencën e një konsensusi ndërkombëtar përsa i përket "Huawei"-t pas vendimit të Britanisë së Madhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA