Ballina Etiketimet Rrezik

Etiketim: rrezik

BRUKSEL – BE: Kimikate të dëmshme në paketimet prej letre të...

BRUKSEL, 25 korrik /ATSH-ANSA/ - Boja dhe kimikatet e tjera mund të lëshojnë substanca të dëmshme, paralajmëroi një grup europian për konsumatorët duke i...

GREQI – Situatë alarmante për shkak të zjarreve

ATHINË, 30 qershor /ATSH-ANA/ - Rreziku për zjarre do të jetë shumë i lartë sot në shumë pjesë të Greqisë, njoftoi dje Mbrojtja Civile...

POLONI – Bienkowska: Rreziku më i madh për BE-në është populizmi

KRAKOVI, 13 maj /ATSH-AFP/ - Komisionerja europiane polake, Elzbieta Bienkowska deklaroi sot në Krakovi se rreziku më i madh që kërcënon Bashkimin Europian në...

SHËNDETËSI – Rreziku i obezitetit mund të parashikohet që në lindje

MASAÇUSETS, 23 prill /ATSH-ANSA/ - Një test gjenetik është në gjendje të parashikojë rrezikun  e obezitetit që në lindje. Ai funksionon në sajë të algoritmeve...

GJERMANI – Ministri i Brendshëm: Ekstremi i djathtë, shqetësimi më i...

VJENË, 20 prill /ATSH-DPA/ - Ekstremistët e ekstremit të djathtë janë aktualisht një shqetësim më i madh për ministrin gjerman, Horst Seehofer se sa...

POLONI – Opozita paralajmëron për rrezikun e një ”Polexit”

VARSHAVË, 6 prill /ATSH-AFP/ - Një koalicion i partive të opozitës polake nisi zyrtarisht sot fushatën për zgjedhjet europiane duke paralajmëruar për rrezikun e...

SHËNDETËSI – Cigarja rrezikon tashmë edhe shikimin

NJU JORK, 19 shkurt /ATSH-ANSA/ - Përveç zemrës dhe mushkërive, pirja e duhanit më shumë se 20 cigare në ditë mund të dëmtojë edhe...

LONDËR – Shërbimi sekret i vlerëson të menaxhueshme rreziqet për 5G-në...

LONDËR, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Shërbimi sekret britanik për sigurinë kibernetike (NCSC) beson se është i mundur kufizimi i rreziqeve që lidhen me përdorimin...

Duhanpirja, faktor kryesor i kancerit të mushkërive në 80% të rasteve

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ - Rreth 80% e rasteve të diagnostikuara me kancer të mushkërive kanë si faktor kryesor duhanpirjen. Specialistët e Drejtorisë Rajonale të Shëndetësisë...

FOKUS – Dy milionë persona në rrezik varfërie për shkak të...

LONDËR, 4 shkurt /ATSH-ANSA/ - Brexit ka të ngjarë të ketë efekte shkatërruese në të gjithë botën, veçanërisht në Azinë Juglindore me 1,7 milionë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA