Ballina Etiketimet Rrezik

Etiketim: rrezik

COVID-19, OBSH: Rrezikoni të sëmureni rëndë nëse mbartni këto sëmundje

TIRANË, 27 mars/ATSH/Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se kur prekeni nga COVID-19 rrezikoni të sëmureni rëndë, nëse keni një sëmundje jo të transmetueshme, një...

GJERMANI – Ekonomia në rrezik për shkak të koronavirusit

FRANKFURT, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Shpërthimi i koronavirusit në Kinë përbën rrezik për ekonominë gjermane, njoftoi Banka Qendrore e Gjermanisë, duke iu referuar rënies...

AUSTRALI – Një tjetër valë i nxehti pritet të godasë vendin

SIDNEJ, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ – Australia po përballet prej ditësh me temperatura jashtëzakonisht të larta, teksa një tjetër valë i nxehti pritet të përfshijë...

AUSTRALI – Rrezik katastrofik zjarri pas temperaturave rekord

KANBERRA, 21 dhjetor /ATSH-DPA/ - Disa mijëra zjarrfikës po luftojnë dhjetëra zjarre të dalë jashtë kontrollit në katër nga gjashtë shtetet e Australisë mes të nxehtit...

GJERMANI – Mungesa e kualifikimit, rreziku më i madh për kompanitë...

BERLIN, 16 dhjetor /ATSH-DPA/- Mungesa e punëtorëve të aftë përbën një problematikë shumë të madhe për kompanitë e Gjermanisë, sipas 56 % të firmave...

SHËNDETËSI – Alumini në ushqime, rreziku më i madh nga enët...

ROMË, 14 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Alumini i pranishëm në tabakatë metalike dhe fletët e letrës që përdoren për ruajtjen dhe gatimin e ushqimit mund...

SHËNDETËSI – Mushkonja aziatike kërcënim për Europën

ANKARA, 4 dhjetor /ATSH-AA/ - Mushkonjat tigër të Azisë që mund të përhapin mbi 20 viruse fatale për shumë vende europiane përcjellin një makth...

BM – Gorbaçov: Politikat e armatimit paraqesin rrezik kolosal

LONDËR, 4 nëntor /ATSH-DPA/ - Reformatori sovjetik Mihail Gorbaçov paralajmëroi në një intervistë se tensioni midis Rusisë dhe kombeve perëndimore si dhe mundësia që...

Foto/ Rreziku nga thyerja e pemëve, ndërhyrje tjetër emergjente në Berat

TIRANË, 30 gusht/ATSH/Bashkia e Beratit ka nisur krasitjen e pishave në lagjen nr. 1 për të shmangur thyerjen e pemëve apo degëve të tyre,...

NJU JORK – OKB: Sulme të mundshme nga ISIS-i brenda 2019

NJU JORK, 3 gusht /ATSH-ANSA/ - Deri në fund të vitit mund të ketë sulme të reja terroriste nga ISIS-i, ngriti alarmin OKB, e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA