Ballina Etiketimet Rrezik

Etiketim: rrezik

SHBA – Biden: Demokracia është në rrezik

UASHINGTON, 1 qershor /ATSH-ANSA/ - Demokracia është në rrezik, është paralajmërimi i rihapur nga presidenti amerikan Joe Biden në fjalimin e tij në varrezat...

FOKUS – Mosvaksinimi kushton jetë

TIRANË, 16 mars /ATSH/ - Profesori i Universitetit të Kembrixhit, Sir David Spiegelhalter këmbëngul se mosvaksinimi i njerëzve do të kushtojë jetë, shkruan Nick...

SHBA – Variantet e COVID-19 rrezik për një valë të katërt

UASHINGTON, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Përhapja e varianteve shumë ngjitëse të koronavirusit rrezikon të ushqejë mbërritjen e një valë të katërt të rasteve në...

ITALI – Qeveria Conte në rrezik, përballet me dy votëbesime

ROMË, 18 janar /ATSH-ANSA/ - E ardhmja politike e kryeministrit italian Giuseppe Conte është në rrezik, ndërsa ai përballet sot me një votëbesim pas...

COVID-19 – Johnson: Spitalet britanike në rrezik

LONDËR, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Rritja e infeksioneve nga Covid-19 në Britaninë e Madhe nga i ashtuquajturi variant anglez i virusit tani përfshin një...

Humbni 2-3 kg peshë pasi përgjysmoni rrezikun e diabetit

LONDËR, 25 nëntor /ATSH -ANSA/ - Një studim i paprecedentë tregon se njerëzit me rrezik të lartë të diabetit mjafton të humbasin 2-3 kilogramë...

SHBA – Facebook fshin llogari ruse, rrezikonin ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale

KALIFORNI, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania Facebook deklaroi se ka eliminuar tre llogari të rreme të lidhura me shërbimin sekret rus, që akuzohet për...

COVID-19 nxit zhvillimin e diabetit

KIEL, 6 shtator /ATSH-ANSA/ - Koronavirusi mund të ndikojë në funksionin e pankreasit duke favorizuar zhvillimin e diabetit. Ky përfundim vjen pas rastit të një...

COVID-19/ Mbi 1000 inspektime në 24 orët e fundit, gjoba për...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka realizuar mbi 1064 inspektime dhe monitorime në të gjitha qarqet e vendit në 24 orët e fundit. Ministria...

FOKUS – 350 milionë persona rrezikojnë të preken nga COVID-19

PARIS, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Rreth 350 milionë persona në botë rrezikojnë të preken nga sëmundja COVID-19 dhe do të kenë nevojë për shtrim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA