Ballina Etiketimet Rindertim

Etiketim: rindertim

Rindërtimi/ Shkolla “Dan Bajrami” në Kurbin një prej 143 shkollave të...

TIRANË, 19 gusht /ATSH/ -143 shkolla të reja me standarde europiane, do të jenë të gjitha gati brenda vitit 2021. Shkolla “Dan Bajrami” në Kurbin...

Rindërtimi pas tërmetit/ Shumë shpejt 14 shkolla e kopshte të reja...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "rilindja e shkollave dhe kopshteve të 26 nëntorit tragjik në zonën e Krujës do të...

BE 60 milionë euro për rindërtimin e shkollave të dëmtuara nga...

TIRANË, 18 gusht /ATSH/ 150 fëmijë të kopshteve dhe 1,120 nxënës të shkollave do të përfitojnë nga mjediset e reja të shkollave të rindërtuara...

Rindërtimi pas tërmetit/ 144 milionë lekë për projektet rehabilituese për objektet...

TIRANE, 17 gusht/ATSH/ Qeveria do të përdorë mbi 144 milionë lekë për hartimin e projekteve të ndërhyrjeve rehabilituese/përshtatëse, të nevojshme për kthimin e strukturës...

Rindërtimi në Shijak/ Arbana: Sfida jonë e radhës, të nisim sa...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Shijaku është një nga qytetet më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Janë 850 familje që përfitojnë bonus qiraje e...

Riparimi i banesave pas tërmetit/ Mbi 186 milionë lekë nga buxheti...

TIRANE, 17 gusht/ATSH/ Mbi 186 milionë lekë janë në dispozicion për financimin e riparimit të banesave individuale, të njësive të banimit në ndërtesa (pallat)...

Nga shëmbëlltyrë e rrënimit nga tërmeti, shkolla “Neim Babameto” në Durrës...

TIRANË, 15 gusht /ATSH/ Shkolla “Neim Babameto” në Durrës u shkatërrua natën e 26 nëntorit, sot po rilind më e madhe, më e bukur...

Rindërtimi i shkollës “Neim Babameto” në Durrës me projekt fantastik të...

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Shkolla "Neim Babameto" në Durrës u shkatërrua natën e 26 nëntorit, por sot po rilind më e madhe, më e bukur...

Kryebashkiaku Arbana: Falë Kryeministrit çdo premtim po bëhet realitet për banorët...

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Qyteti i Shijakut prej disa javësh është kthyer në një kantier ndërtimi. Nga bashkia është punuar intensivisht për çdo aplikim të familjeve të...

U shemb nga tërmeti i 26 nëntorit/ Drejt rindërtimit shkolla e...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/916588602186559/ TIRANË, 14 gusht /ATSH/ Shkolla e Mesme “Kajo Karafili” në Shijak, e cila doli jashtë funksionit prej tërmetit të 26 nëntorit, po rindërtohet. Kryeministri Edi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA