Ballina Etiketimet Retrospektive

Etiketim: retrospektive

Ekspozitë për yllin e pop-it Amy Winehouse

LONDËR, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Një ekspozitë e madhe retrospektive për jetën dhe karrierën e yllit të pop-it Amy Winehouse u përurua në ''Design...

RETROSPEKTIVË – Të humburit e mëdhenj të 2020-ës

PARIS, 1 janar /ATSH-AFP/ - Maradona, Sean Connery, Kobe Bryant, Kenzo, Kirk Douglas apo Hosni Moubarak, janë disa nga personalitetet botërore që kanë humbur...

RETROSPEKTIVË – Bota në vitin 2019

PARIS, 1 janar /ATSH-AFP/ - Mosmarrëveshje në të gjitha drejtimet, nxehtësi e jashtëzakonshme, por gjithashtu historia e Brexit apo procedura për shkarkim kundër Donald...

RETROSPEKTIVË 2019 – Viti me rekorde nga nxehtësia te maratona dhe...

PARIS, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Muaji më i nxehtë, maratona më e shpejtë, gjoba më e rëndë. Viti 2019 në 10 rekorde në fushat e...

FRANCË – Luvri paraqet retrospektivën e veprave të Da Vinçit

PARIS, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Jo më pak se 162 vepra të Leonardo Da Vinçit do të ekspozohen sot në muzeun e Luvrit. Kjo është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA