Ballina Etiketimet Restaurim

Etiketim: restaurim

Gjirokastër/ Përfundon restaurimi i çatisë të Kishës së Shën Gjergjit në...

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Në Gjirokastër ka përfunduar puna për restaurimin e sprethit të çatisë së Kishës së Shën Gjergjit në Nokovë (Monument i Kategorisë...

Një tjetër monument i shpëton rrënimit, miratohet projekti i restaurimit të...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Këshilli Kombëtar i Trashëgimisë Kulturore Materiale ka miratuar projektin për kryerjen e ndërhyrjeve konsoliduese - restauruese në Urën e Glinës, në...

Firmoset marrëveshja për restaurimin e sallës së shfaqjeve në Universitetin e...

TIRANË, 15 shkurt/ATSH-Bledi Naska/ Finalizohet marrëveshja për restaurimin dhe rinovimin e ambienteve të sallës së madhe të koncerteve dhe shfaqjeve të Universitetit të Arteve. Në...

Miratohet projekti për restaurimin e “Urës së Kurcajt” në Krujë

TIRANË, 8 shkurt /ATSH – I. Vata/ Këshilli Kombëtar i Trashëgimisë Kulturore Materiale ka miratuar projektin për kryerjen e ndërhyrjeve përforcuese, konsoliduese dhe restauruese...

Muzeu i ri Etnografik në Gjirokastër do ketë përmasa kombëtare, i...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/  "Muzeu i ri Etnografik është pjesë e projektit prej katër muzesh që do t'i shtohen ofertës turistike të Gjirokastrës, së bashku...

Restaurim i Kishës së Manastirit të Rubikut, monument me vlera unikale

TIRANË, 23 janar/ATSH/ Kisha e Manastirit të Rubikut, në Mirditë, monument kulture i kategorisë së I-rë, do t'i nënshtrohet së shpejti restaurimit. Me një sipërfaqe...

Rindërtimi pas tërmetit/ Restaurim Amfiteatrit të Durrësit, zbuluar në 1966 nga...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Në Amfiteatrin e Durrësit, i ndodhur në qendër të qytetit bregdetar dhe 350 metra larg detit në drejtimin jugor, shpejti do...

Përfundon faza e parë e restaurimit të banesës së piktorit Sali...

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti inspektoi sot përfundimin e fazës së parë të punimeve për restaurimin e banesës së piktorit të...

FOTO/ Xhamia e Et’hem Beut, simbol i kryeqytetit po rimerr pamjen...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Pas restaurimit të çatisë së xhamisë të Et’hem Beut në kryeqytet ka nisur puna për çmontimin e strukturës mbuluese. Lajmin e ka...

Restaurohet kisha e “Shën Ilias” në Gjirokastër/ Shkëlqen pas rrënimit të...

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/ Në fshatin Stegopull, Gjirokastër ka përfunduar restaurimi i kishës së “Shën Ilias”, një tjetër atraksion i shtuar për vizitorët vendas e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA